ireporter

BLOKÁDA CESTY V BANSKEJ BYSTRICI: Zablokované boli dva hlavné ťahy

BLOKÁDA CESTY V BANSKEJ BYSTRICI: Zablokované boli dva hlavné ťahy

29.11.2017 – Katarína Korcová

Na strednom Slovensku prebehla blokáda ciest, ktorej cieľom je upozorniť na ktitickú dopravnú situáciu v stredoslovenskom regióne. Do blokády v Banskej Bystrici sa zapojilo takmer päťdesiat obyvateľov. Pozrite si video od iReportéra Petra Sontága.

V priebehu tridsiatich minút sa v Banskej Bystrici vytvorili dlhé kolóny automobilov a kamiónov. Akciu na strednom Slovensku zorganizovala samospráva mesta ako člen Iniciatívy stredné Slovensko (ISS). Jej cieľom je dobudovanie cestnej siete a severo-južného prepojenia Slovenska.

Z niektorých banskobystrických mestských častí sa stali tranzitné koridory pre kamiónovú dopravu, ktoré negatívne vplývajú na kvalitu života obyvateľov. Ľudia protestom poukázali na kolabujúcu dopravu. Okrem Banskej Bystrice prebehla blokáda súčasne aj vo Zvolene, v Krupine a v obciach Dobrá Niva a Hontianske Nemce.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použíť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore  alebo na Google Play .

Príspevky, které odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM