ireporter

FASCINUJÚCE ZÁBERY Z ÁZIE NAKRÚTIL iREPORTÉR MARTIN NAVRATIL

FASCINUJÚCE ZÁBERY Z ÁZIE NAKRÚTIL iREPORTÉR MARTIN NAVRATIL

04.10.2017 – Katarína Korcová

Martin Navratil nakrúca zážitky zo svojich ciest po Ázii a prostredníctvom aplikácie iReportér ich posiela do spravodajstva. Pozrite si zábery Aralského jazera a cesty z Teheránu do Tabrízu iránskym vlakom.

V úvodnom videu môžete vidieť zábery Aralského jazera, ktoré bolo kedysi bohaté na rybolov. V súčasnosti sa na tomto mieste nachádzajú vraky lodí, ktoré nakrútil Martin Navratil.

Aralské jazero, v minulosti nazývané Aralské more, je vysychajúce bezodtokové slané jazero v strednej Ázii. Nachádza sa na hraniciach Kazachstanu a Uzbekistanu. Dnes sa skladá z viacerých oddelených jazier. Je považované za najväčšiu ekologickú katastrofu v dejinách ľudstva. Od 60. rokov 20. storočia prudko vysychá, pretože poľnohospodárske plochy vytvorené v púšti sú zavlažované vodou z riek, ktoré toto jazero zásobujú. Aralské jazero bolo kedysi štvrté najväčšie jazero na svete, v ktorom žilo viacero druhov rýb. Dnes zaberá menej ako polovicu pôvodnej plochy a kvalita vody v ňom je veľmi nízka kvôli vysokej koncetrácii soli.

Pozrite si video cesty z Teheránu do Tabrízu, na ktorom iReportér Martin Navratil zachytáva interiér vlaku a pohľad z okna na okolitú krajinu.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použíť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore  alebo na Google Play .

Príspevky, které odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

 

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM