ireporter

FAŠIANGY OČAMI iREPORTÉROV: Pozrite si zábery z osláv tohto sviatku

FAŠIANGY OČAMI iREPORTÉROV: Pozrite si zábery z osláv tohto sviatku

12.02.2018 – Katarína Korcová

Fašiangové obdobie je symbolom zábavy, veselosti, hodovania a pitia. Pozrite si, ako tento sviatok zaznamenali naši iReportéri.

Fašiangy sú prechodným obdobím medzi zimou a jarou, ktoré začína po sviatku Troch kráľov a končí v utorok pred Popolcovou stredou. Najveselšie sú posledné dni fašiangu, kotré sú spojené s radovánkami a hodovaním. Pozrite si zábery fašiangových tradícii, ktoré nakrútili iReportéri. Úvodné video z Trnavy od Mariána Nomilnera zobrazuje fašiangový sprievod detských folklórnych skupín Trnavček a Drienka, v ktorom prevládali najmä zvieracie masky. Podujatia sa zúčastnilo množstvo návštevníkov z Trnavy a širokého okolia.

K tradičným fašiangovým zvykom patrí aj pochovávanie basy a zabíjačka. Zábery z osláv v Dubnici nad Váhom poslal do spravodajstva Ľuboš Kňažek.

Fašiangový sprievod v Tepličke nad Váhom nakrútil Daniel Imriška.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použíť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore  alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM