ireporter

FESTIVAL SPOJENÝCH DYCHOVÝCH ORCHESTROV 2021 V NOVEJ DUBNICI

FESTIVAL SPOJENÝCH DYCHOVÝCH ORCHESTROV 2021 V NOVEJ DUBNICI

22.08.2021 – Katarína Korcová

V Novej Dubnici sa konal už 8. ročník medzinárodného Festivalu dychových orchestrov a mažoretiek. Pozrite si zábery, ktoré nakrútil iReportér Daniel Imriška.

V Novej Dubnici sa konal už 8. ročník medzinárodného Festivalu dychových orchestrov a mažoretiek. Vzhľadom na situáciu sa organizátori rozhodli vytvoriť jeden spojený orchester zo zástupcov z Chebu, Dolního Benešova a Novej Dubnice. Medzinárodná nesúťažná prehliadka dychových orchestrov v sprievode tanečných skupín sa v Novej Dubnici koná každé dva roky. V repertoári Dychového orchestra v Novej Dubnici je pestrá paleta hudobných žánrov našich i zahraničných skladateľov, počnúc od klasických pochodových skladieb, ľudovej tvorby, končiac súčasnými modernými a latinsko-americkými rytmami. Založený bol v roku 1975. V roku 1977 bola založená tanečná skupina mažoretiek. Od tohto obdobia tvoria dychový orchester a mažoretky neoddeliteľnú súčasť. Za svojej činnosti dosiahli veľa úspechov na domácich aj zahraničných pódiách. Účinkovali v Českej republike, Poľsku, Maďarsku, Rakúsku, Nemecku, Taliansku, Francúzsku. Medzi mažoretkami sú aj dievčatá zo Saleziánskeho strediska v Novej Dubnici. Zábery zaznamenal Daniel Imriška.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použiť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

 

 

 

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM