ireporter

GEMERSKO-MALOHONTSKÉ MÚZEUM V RIMAVSKEJ SOBOTE OČAMI iREPORTÉRA

GEMERSKO-MALOHONTSKÉ MÚZEUM V RIMAVSKEJ SOBOTE OČAMI iREPORTÉRA

17.04.2018 – Katarína Korcová

Fascinuje vás kultúra našich regiónov? Nakrúcajte zaujímavosti slovenských miest a zábery pošlite do spravodajstva prostredníctvom aplikácie iReportér. Tie najlepšie odvysiela RTVS v relácii Ahoj Slovensko. Pozrite si zábery z múzea v Rimavskej Sobote, ktoré nakrútil Radoslav Babjarčík.

Vznik gemersko - malohontského múzea v Rimavskej Sobote siaha do roku 1882. Jedná sa o piate najstaršie múzeum na Slovensku. Zameriava sa na dokumentáciu prírody a spoločnosti historického regiónu Gemera a Malohontu. Od roku 1996 je špecializáciou múzea dokumentácia hmotnej a duchovnej kultúry Rómov v širšom regióne. Pozrite si exkluzívne zábery od Radoslava Babjarčíka. Na úvodnom videu môžete vidieť výstavu dobových detských hračiek.

Druhé video zobrazuje pohľad na Retro bicykel z roku 1850.

V múzeu je možné vidieť aj takéto preparované zvieratá.

Sarkofág s mumifikovaným telom egyptskej ženy Tasheritnetiak ​na poslednom zábere láka do Gemersko-malohontského múzea ​mnohých návštevníkov.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použíť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore  alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM