ireporter

JAR SA OPÄŤ HLÁSI O SLOVO: iReportéri nakrúcajú aktuálne počasie

JAR SA OPÄŤ HLÁSI O SLOVO: iReportéri nakrúcajú aktuálne počasie

04.04.2018 – Katarína Korcová

Po chladnej Veľkej noci sa na našom území opäť oteplilo a príroda sa začala prebúdzať k životu. Pozrite si zábery jarného počasia, ktoré nakrútili iReportéri.

Veľkonočné obdobie bolo charakteristické chladným  a veterným počasím. Teploty však postupne začali stúpať, čo neuniklo ani našim iReportérom. Pozrite si zábery prebúdzajúcej sa prírody. Úvodné video poslal do spravodajstva Ján Drgoň. Na zábere môžete vidieť národnú prírodnú rezerváciu Súľovské skaly neďaleko Bytče.

Ďalšie video zobrazuje kameňolom v Kvetnici pri Poprade, v ktorom voda je ešte stále zamrznutá. Autorkou fascinujúceho záberu je Estera Lukačková.

Príchod jari potvrdzuje aj tretí záber od Jara Karaka. Video pochádza z Vydrovskej doliny v Čiernom Balogu.

V okrese Bardejov nakrúcal Radoslav Babjarčík, krorý na videu zaznamenal veľkonočnú výzdobu v obci Malcov.

Posledné video zobrazuje fascinúci pohľad na vodnú nádrž Štrba pod Vysokými Tatrami. Aj toto video nakrútil Radoslav Babjarčík.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použíť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore  alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

 

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM