ireporter

KORONAVÍRUS NA SLOVENSKU: Pozrite si zábery od iReportérov

KORONAVÍRUS NA SLOVENSKU: Pozrite si zábery od iReportérov

16.03.2020 – Katarína Korcová

iReportéri nakrúcajú aktuálnu situáciu na Slovensku. Pozrite si zábery vyľudnených miest, zatvorených kultúrnych inštitúcií a kostolov.

Naši iReportéri nakrútili miesta, ktoré boli zatvorené ako prevencia proti šíreniu koronavírusu na Slovensku. Pozrite si úvodné video z Levoče, kde nakrúcal Martin Kokavec. Zatvorené je miestne múzeum, bazilika svätého Jakuba, mestské divadlo a galéria a kino Úsmev.

Vyľudnený areál Kúpeľov Vyšné Ružbachy zachytil na ďalších záberoch iReportér Radoslav Babjarčík.

V obci Vyšné Ružbachy sú zatvorené aj všetky prevádzky poskytujúce reštauračné a barové služby.

Atmosféru po mimoriadnych opatreniach v Brezne zaznamenal Jaro Karak. iReportér nakrútil zatvorený kostol v Brezne vo farnosti Mazorníkovo.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použíť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore  alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

 

 

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM