ireporter

KRÁSY NITRY OBJEKTÍVOM iREPORTÉRA RADOSLAVA BABJARČÍKA

KRÁSY NITRY OBJEKTÍVOM iREPORTÉRA RADOSLAVA BABJARČÍKA

13.03.2018 – Katarína Korcová

Nitriansky hrad, kalvária, Katedrála sv.Emeráma, vzácne relikvie mučeníkov a svätcov i ručne vyrezávaná posledná večera. Pozrite si zaujímavosti Nitry očami iReportéra Radoslava Babjarčíka.

Radi obdivujete krásu našich miest a regiónov? Chystáte sa v blízkej dobe na výlet po Slovensku?  Nákrúťte nám svoje postrehy a  a zábery pošlite do spravodajstva prostredníctvom aplikácie iReportér. V úvodnom videu môžete vidieť Nitriansky hrad. Jedná sa o zachovalý hradný komplex, ktorý sa nachádza na hradnom vrchu v centre mesta.

Dominantou hradného areálu je Katedrála svätého Emeráma, ktorá je charakteristická svojou barokovou výzdobou. Nachádzajú sa v nej poklady v podobe relikvií svätcov a mučeníkov cirkvi.

Ručne vyrezávaná posledná večera v areáli Nitrianskeho hradu.

Posledné video zobrazuje pohľad na Nitriansku kalváriu.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použíť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore  alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM