ireporter

LIPTOVSKÝ HRAD A JEHO OKOLIE OBJEKTÍVOM iREPORTÉRA

LIPTOVSKÝ HRAD A JEHO OKOLIE OBJEKTÍVOM iREPORTÉRA

17.09.2017 – Katarína Korcová

Obľubujete výlety do prírody? Navštívte hrady a zámky v rôznych kútoch Slovenska a pošlite nám svoje zábery prostredníctvom aplikácie iReportér RTVS. Video z Liptova nakrútil iReportér Zdeněk Havlíček.

Na zábere je vidieť ruinu Liptovského hradu,výhľad na okolité pohoria a Liptovskú kotlinu.

Slovensko sa pýši množstvom krásnych hradov, za ktorými k nám cestujú turisti z celého sveta. Niektoré sa podarilo zachovať takmer celé, z iných zostali len zrúcaniny, ako je to i v prípade Liptovského hradu. Napriek tomu každý z nich predstavuje jedinečnú kultúrnu a historickú hodnotu. 

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použíť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore  alebo na Google Play .

Liptovský hrad je najvyššie položeným hradom v celej strednej Európe. Bol postavený na vrchu Sestrč v Chočských vrchoch. Pôvodný hrad tvorila obytná veža, cisterna, malé nádvorie a dve brány.  V 80. rokoch 20. storočia bol areál hradu predmetom výskumu stredovekej archeológie. Boli zrekonštruované jeho základy a objasnil sa jeho postupný vývin až do zániku. Boli odkryté zvyšky dvoch cisterien, paláca, veží, objavené bolo tiež množstvo striel a kováčskeho materiálu. Celý areál hradu je verejne prístupný.

Príspevky, které odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Natkrúcajte na šírku,
•    Snažte sa udržať Vaše nakrúcacie zariadenie čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

 

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM