ireporter

MEDZINÁRODNÝ DEŇ TURISTICKÝCH SPRIEVODCOV: Nakrúcajte videá

MEDZINÁRODNÝ DEŇ TURISTICKÝCH SPRIEVODCOV: Nakrúcajte videá

20.02.2020 – Katarína Korcová

Dňa 21.2. je Medzinárodný deň turistických sprievodcov. Do oslavy tohto dňa sa zapájajú aj viaceré slovenské mestá. Pošlite zábery z prehliadok historických centier miest, hradov či múzeí prostredníctvom aplikácie iReportér. Vaše video odvysiela RTVS v relácii Regina!

MEDZINÁRODNÝ DEŇ TURISTICKÝCH SPRIEVODCOV: Nakrúcajte videá

Svetová federácia asociácií turististických sprievodcov vyhlásila v roku 1987 Medzinárodný deň turistických sprievodcov. Jedná sa o medzinárodnú profesijnú organizáciu sprievodcov. Podujatia sa konajú po celom svete. Medzi slovenské mestá, ktoré sa do oslavy tohto dňa zapájajú, patria Bratislava, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Košice, Dolný Kubín, Bardejov, Skalica, Nitra, Rožňava, Martin, Liptovský Mikuláš a Šaľa. Posielajte videá z prehliadok historických centier miest, hradov a múzeí prostredníctvom aplikácie iReportér. Vaše zábery vysiela RTVS v relácii Regina!

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použíť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore  alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

 

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM