ireporter

NA SLOVENSKU SA CHYSTAJÚ VEĽKÉ POCHODY

NA SLOVENSKU SA CHYSTAJÚ VEĽKÉ POCHODY

09.03.2018 – Katarína Korcová

Na Slovensku sa chystajú zrejme najväčšie pochody od roku 1989. Organizátori žiadajú zmenu vlády a vyšetrenie vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej. Nakrúťte pochody vo vašom okolí a zábery pošlite prostredníctvom aplikácie.

NA SLOVENSKU SA CHYSTAJÚ VEĽKÉ POCHODY

Úvodná fotografia zobrazuje zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho partnerku Martinu Kušnírovú. (Zdroj: TASR)

Na viacerých miestach Slovenska sa chystajú veľké pochody. Organizátori žiadajú zmenu vlády a vyšetrenie vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej. Pochody sa budú konať v Bratislave, Nitre, Banskej Bystrici, Krupine, Liptovskom Mikuláši, Leviciach, Komárne, Košiciach, Revúcej, Ružomberku, Skalici, Martine, Nových Zámkoch, Partizánskom, Prievidzi, Revúcej, Skalici, Spišskej Novej Vsi, Poprade, Považskej Bystrici, Žiline, Vrábloch, Veľkom Krtíši, Trenčíne, Senice a dokonca aj v Prahe a Brne. Nakrúcajte pochody vo vašom okolí a zábery pošlite do spravodajstva prostredníctvom aplikácie iReportér.

Pietna spomienka na Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú v Banskej Bystrici. Autor videa je Jaro Karak.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použíť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore  alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

 

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM