ireporter

NAKRÚCAJTE KULTÚRNE PAMIATKY SLOVENSKA!

NAKRÚCAJTE KULTÚRNE PAMIATKY SLOVENSKA!

11.01.2018 – Katarína Korcová

Radi cestujete po Slovensku a obdivujete krásy našej prírody a kultúry? Nákrúťte to a zábery pošlite do spravodajstva prostredníctvom aplikácie, tak ako to urobil iReportér Vlado Kurina. Pozrite si jeho video z Kvačianskej doliny.

Krásy našej krajiny zachytil svojim objektívom iReportér Vlado Kurina. Pozrite si záber Dolného mlynu na Oblazoch v Kvačianskej doline.

Mlyny na Oblazoch sú obľúbenou destináciou návštevníkov z rôznych kútov sveta. Jedná sa zachovalé kultúrne pamiatky v Kvačianskej doline. Pôvodne tu stáli tri mlyny.

Horný mlyn, tzv. "gejdošovský" bol postavený v 1. polovici 19. storočia obcou Sviniarky a v roku 1920 ho prenajali manželia Gejdošovci. Jedná sa trojpriestorový mlyn postavený na kamennej podmúrovke.

Dolný mlyn. tzv. "brunčiakovský" bol postavený v rovnakom čase obcou Veľké Borové. Má dve kolesá, ktoré boli poháňané starým typom vodnej píly, ktorú dnes možeme vidieť v zrekonštruovanom stave.

Tzv. "Tretí mlyn" predstavovala furmanská krčma, ktorá bola v roku 1944 podpálená. Dnes nájdeme sotva jej základy.

Horný aj Dolný mlyn sú zrekonštruované a návštevník si ich môže pozrieť aj zvnútra. Oblazy sú ideálnym miestom pre oddych i spoznávanie histórie regiónu Liptov​.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použíť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore  alebo na Google Play .

Príspevky, které odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM