ireporter

NAKRÚCAJTE ZÁBERY VYSVIETENÝCH HISTORICKÝCH PAMIATOK

NAKRÚCAJTE ZÁBERY VYSVIETENÝCH HISTORICKÝCH PAMIATOK

13.10.2017 – Katarína Korcová

RTVS vyhlásila novú tému. Nakrúťte vysvietené historické pamiatky vo vašom meste. Najlepšie zábery odvysiela RTVS v relácii Ahoj Slovensko.

Historické pamiatky z Košíc poslal do spravodajstva iReportér David Černý. V úvodnom videu môžete vidieť najväčší kostol na Slovensku - Dóm svätej Alžbety.

Druhý záber zobrazuje pohľad na Štátne divadlo a spievajúcu fontánu.

Spievajúca fontána sa nachádza na Hlavnej ulici medzi Štátnym divadlom a Dómom svätej Alžbety. Striekajúca voda a farebné osvetlenie fontány sú regulované na základe tónov hrajúcej hudby.

Posledným videom od iReportéra Davida Černého je Morový stĺp Panny Márie, ktorý je jedným z najvýznamnejších znakov barokovej architektúry.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použíť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore  alebo na Google Play .

Príspevky, které odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

 

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM