ireporter

NAKRÚCAJTE ZUBRIE ZVERNICE!

NAKRÚCAJTE ZUBRIE ZVERNICE!

16.11.2017 – Katarína Korcová

Ako sa darí zubrom na Slovensku? Ak sa vo vašom okolí nachádza zubria zvernica, nakrúťte ju a zábery pošlite do spravodajstva prostredníctvom aplikácie iReportér. Tie najlepšie odvysiela RTVS v relácii Ahoj Slovensko. Videá Zubrej obory v Topoľčiankach nakrútil Jakub Jasek.

Zubria zvernica v Topoľčiankach v okrese Zlaté Moravce bola založená v roku 1958 a jej poslaním bolo prispieť na záchranu Zubra hôrneho pred vyhynutím. V tom čase žilo na svete len 150 jedincov tohto druhu. Zubry žijú v obore Piesky, ktorá sa od centra Topoľčianok nachádza približne 6 kilometrov. Pozrite si zábery od iReportéra Jakuba Jaseka.

Zubor je najväčší európsky cicavec dosahujúci dĺžku 2,7 metrov a výšku 1,9 metra. Môže sa dožiť až 30 rokov. Jedná sa o chránený živočíšny druh.

Chovná časť zubrej zvernice v Topoľčiankach je rozdelená na štyri časti, v ktorých zubry striedavo žijú. Celý objekt pre chov zubrov bol v roku 1964 vyhlásený za chránenú študijnú plochu. Zubria obora je pre návštevníkov prístupná celoročne.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použíť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore  alebo na Google Play .

Príspevky, které odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM