ireporter

OSLAVY PRVÉHO MÁJA OBJEKTÍVOM iREPORTÉROV

OSLAVY PRVÉHO MÁJA OBJEKTÍVOM iREPORTÉROV

02.05.2018 – Katarína Korcová

Prvý máj je medzinárodným sviatkom pracujúcich a aj tento rok bol venovaný rôznym oslavám, na ktorých nemohli chýbať ani naši iReportéri. Pozrite si zábery z osláv prvého mája nakrútené na rozličných miestach Slovenska.

Aj tento rok mal prvý máj na Slovensku rozmanité podoby. Úvodné video pochádza z obce Dojč (okres Senica), ktorá je známa svojou tradíciou humorných spomienok na prvomájové sprievody z čias socializmu.  Počas tohtoročného ôsmeho ročníka retro osláv prvého mája sa pred tribúnou predstavilo množstvo ľudí v dobovom oblečení. Nechýbali ani vojaci v historických rovnošatách, prislušníci Verejnej bezpečnosti, pionieri a zväzáci. Okrem nich sa sprievodu zúčastnilo približne 200 historických vozidiel. Organizátori podujatia (1. Záhorácky retro klub) odhadli účasť na tohtoročnom stretnutí približne na 5000 návštevníkov. Video z osláv nakrútil iReportér Marián Nomilner.

Dňa otvorených dverí v Topoľčiankach sa zúčastnila iReportérka Bronislava Kurciniková, ktorá poslala záber z vystúpenia Polície SR v Národnom žrebčíne.

V okrese Stará Ľubovňa sa tento rok na prvého mája konal 35. ročník medzinárodných cyklistických pretekov, ktorého sa zúčastnili cyklisti z jedenástich krajín sveta. Pozrite si video Karpatského preteku kuriérov očami Radoslava Babjarčíka.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použíť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore  alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM