ireporter

PARK MINIATÚR V PODOLÍ: Video nakrútil Marián Nomilner

PARK MINIATÚR V PODOLÍ: Video nakrútil Marián Nomilner

11.08.2021 – Katarína Korcová

Park miniatúr v Podolí je unikátny produkt cestovného ruchu na Slovensku. Pozrite si zábery od iReportéra Mariána Nomilnera.

Park miniatúr v Podolí je unikátny produkt cestovného ruchu na Slovensku. V expozícii pod holým nebom je v súčasnosti umiestnených viac ako 80 modelov hradov, zámkov, kostolíkov, chát a rozhľadní a rodných domov významných osobností. Modely sú presnými kópiami originálov a zachytávajú ich v časoch najväčšej slávy a sily. Modely sú zhotovené v mierke 1:50, niektoré, hlavne kostoly, chaty a rozhľadne sú v mierke 1:30. Areál začal vznikať ako myšlienka Juraja Hlatkého v roku 2001. Celý unikátny produkt sa buduje ako súkromná investícia a cieľom je sprevádzkovať kompletný náučno - zábavný areál (voľnočasový) pre všetky vekové kategórie. Od roku 2003 tak máme možnosť spoznávať nielen nádhernú architektúru, ale i nesmierne šikovné ruky majstra Rudolfa Kucmena, ktorý tieto modely vytvára. Areál má unikátnu polohu, priamo v srdci regiónu troch hradov - Čachtice, Beckov a Tematín.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použiť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

 

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM