ireporter

PODROHÁČSKE FOLKLÓRNE SLÁVNOSTI: Zábery zaznamenal Roman Artim

PODROHÁČSKE FOLKLÓRNE SLÁVNOSTI: Zábery zaznamenal Roman Artim

12.08.2021 – Katarína Korcová

V prvý augustový víkend sa každoročne konajú v Zuberci Podroháčske folklórne slávnosti. Pozrite si zábery od iReportéra Romana Artima.

V prvý augustový víkend sa v Zuberci každoročne konajú Podroháčcke folklórne slávnosti. Jedná sa o medzinárodný folklórny festival, ktorého základ tvorí prezentácia ľudovej hudby. Úvodné video zobrazuje ukážku z vystúpenia Bobáňovcov - Terchovského orchestra ľudových nástrojov. Bobáňovci účinkovali v rámci folklórneho festivalu na Podroháčskych folklórnych slávnostiach v múzeu Oravskej dediny v Zuberci.

Na druhom videu môžete vidieť vystúpenie dievčenskej speváckej skupiny Goral z Hladovky.

Roman Artim nakrútil aj vystúpenie folkórneho súboru Stavbár zo Žiliny.

Ponúkame vám aj ukážku tanečného vystúpenia detského folklórneho súboru Vienok z Bratislavy, ktorý účinkoval ako hosťujúci súbor na festivale počas Podroháčskych folklórnych slávností v Múzeu Oravskej dediny v Zuberci.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použiť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

 

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM