ireporter

PROTESTNÉ POCHODY NAĎALEJ POKRAČUJÚ

PROTESTNÉ POCHODY NAĎALEJ POKRAČUJÚ

23.03.2018 – Katarína Korcová

Protestné pochody s názvom Postavme sa za Slušné Slovensko naďalej pokračujú. Nakrúťte pochod vo vašom meste a zábery pošlite prostredníctvom aplikácie.

Organizátori pochodov s názvom Postavme sa za slušné Slovensko naďalej trvajú na dôkladnom vyšetrení vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej. V niektorých mestách vrátane Bratislavy boli pochody zrušené. Následne sa pochodu v hlavnom meste ujali študenti, ktorí ohlásili tichý pochod spred budovy univerzity Komenského na Šafárikovom námestí na Námestie SNP. Pochody "Postavme sa za slušné Slovensko" sa uskutočnia v Banskej Bystrici, Banskej Štiavnici, Bardejove, Brezne, Humennom, Kežmarku, Košiciach, Leviciach, Lučenci, Martine, Nitre, Novom Meste nad Váhom, Nových Zámkoch, Pezinku, Piešťanoch, Poprade, Považskej Bystrici, Prievidzi, Rimavskej Sobote, Ružomberku, Spišskej Novej Vsi, Trenčíne, Trnave, Zvolene, Žiari nad Hronom a Žiline. Protestné zhromaždenia pokračujú aj v zahraničí. Pozrite si výber videí z predchádzajúcich pochodov na Slovensku. Úvodné video z Brezna poslal do spravodajstva Jaro Karak.

Pochod "Postavme sa za slušné Slovensko" v Bratislave. Autorom videa je Ivan Sakin.

V Žiline nakrúcal Juraj Valko.

Protestné zhromaždenie v Poprade objektívom Radoslava Babjarčíka.

V Trnave nakrúcal Marián Nomilner.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použíť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore  alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

 

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM