ireporter

RTVS ODVYSIELALA ĎALŠIE ZÁBERY OD iREPORTÉROV V RANNÝCH SPRÁVACH

RTVS ODVYSIELALA ĎALŠIE ZÁBERY OD iREPORTÉROV V RANNÝCH SPRÁVACH

29.04.2020 – Katarína Korcová

Nakrúcajte zaujímavosti z vášho okolia a zábery pošlite do spravodajstva prostredníctvom aplikácie iReportér. Najlepšie videá odvysiela RTVS v Ranných správach každý pondelok. Pozrite si zostrih najzaujímavejších videí za uplynulý týždeň.

Poďme sa pozrieť na videá, ktoré nám poslali naši iReportéri. Prostredníctvom aplikácie iReportér RTVS poslali videá požiarov, ale napríklad i zábery prebúdzajúcej sa jarnej prírody. Poďme sa na ne pozrieť.

Hneď dvaja iReportéri nakrútili rozsiahly požiar v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa.Požiar zachvátil budovu stajne s rozlohou desať krát 100 metrov. Po okolí behali splašené kone.Videá poslalali do redakcie iReportéri Michal Lollok a Braňo Smatana.

Další  požiar – tentokrát nočný nad Levočou nakrútil iReportér Martin Kokavec. Horelo vo večerných hodinách nad cestou smerujúcou do Prešova. Požiar bol čoskoro uhasený.

A teraz  nasledujú optimistickejšie videá. Na záberoch od iReportéra Ladislava Ondila vidíte jarnú sejbu na Zemplíne. Zem je vyprahnutá a potrebuje viac vlahy.

iReportér Martin Chrenko nakrútil dopravnú zápchu, ktorá vznikla kvôli nehode troch áut neďaleko Strečna. Na ceste ste sa zdržali až 20 minút.

Rad na pošte na Jasovskej ulici v Bratislave nakrútil Filip Bulla. Kvôli pandemii dodržujú klienti doporučené rozostupy.

Na Slovensku hniezdi okolo 1300 párov bocianov. Jeden taký v Poprade na komíne nakrútila Estera Lukáčková. iReportérka hlási, že párik sa vzorne stará o hniezdo a o nakladené vajíčka. Predpokládá sa, že mláďatá uvidíme koncom mája.

Na jar se príroda už všade prebúdza. Na Domaši zaznamenal krásne kvitnúce kvety iReportér František Lakata.

Silvia Mináriková nakrútila na prechádzke v Petržalskom lesíku kvitnúci medvedí cesnak.

Zábery veľkých pracujúcich včiel poslal cez aplikáciu iReportér RTVS Ľuboš Holič, ktorý tvrdí: „Takú veľkú včelu som este nevidel, je to asi nejaký nový druh . Aj pekne bzučí, keď máva krídlami.“

Na ďalšom videou můete vidieť výzvu pre aktívnych Slovákov od iReportéra Jozefa Jendrichovského. Nakrúťte koníčky s futbalovou loptou a pošlite ich cez aplikáciu iReportér RTVS. 

Prekrásne zábery jazierka Kráter vo Vyšných Ružbachoch poslal iReportér Radoslav Babjarčík. Ide o prírodnú pamiatku travertinové jazierko, ktoré je najväčšie na Slovensku a možno i v Strednej Európe .Všetkým iReportérom za videá ďakujeme. Nakrúcajte a posielajte videá k nám do redakcie. Radi ich odvysielame.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použíť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore  alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM