ireporter

RTVS ODVYSIELALA ĎALŠIE ZÁBERY OD iREPORTÉROV V RANNÝCH SPRÁVACH

RTVS ODVYSIELALA ĎALŠIE ZÁBERY OD iREPORTÉROV V RANNÝCH SPRÁVACH

06.05.2020 – Katarína Korcová

Nakrúcajte zaujímavosti z vášho okolia a zábery pošlite do spravodajstva prostredníctvom aplikácie iReportér. Najlepšie videá odvysiela RTVS v Ranných správach každý pondelok. Pozrite si zostrih najzaujímavejších videí za uplynulý týždeň.

A je tu výber toho najlepšieho, čo nakrútili naši iReportéri, ktorí posielajú videá k nám do redakcie cez mobilnú aplikáciu. Za videá ďakujeme, poďme sa na ne pozrieť.

Napriek stálym obmedzeniam v dôsledku pandémie sa život pomaly začína vracať do normálu. Začiatok motorkárskej sezóny nakrútil v Trebišove iReportér Ján Košč.

Rekonštrukcia Námestia Majstra Pavla v Levoči odkryla aj staré vstupy do podzemných priestorov domov. Nakrúcal iReportér Martin Kokavec.

Vo Vyšných Ružbachoch se koná každoročne mezinárodné sochárske sympózium, kde sochári vytvárali plastiky z travertínu. Na mieste nakrúcal iReportér Radoslav Babjarčík. Behom 26-tich rokov vznikla v areáli kameňolomu a v jeho bezprosrednom okolí unikátna galéria 104 kamenných sôch od umelcov zo štrnástich krajín, ktorá bola vyhlásená za kultúrnu pamiatku.

Silná búrka, prietrž mračien a krupobitie se prehnali cez Komárno. Nakrúcal iReportér Jozef Černek.

Pozrite sa, ako vyzerá denná realita na hraničnom prechode Rajka, kde se každé ráno smerom do Bratislavy tvoria dlhé kolóny. Nakrúcal iReportér Ján Spevák.

Slniečko vytiahlo na kamene jašterice a hady. Vyhrievajúcu sa zelenú krásavicu nakrútil Ľuboš Holič.

Nádherný výhľad z vrchu Sivec neďaleko Košíc nakrútila a cez aplikáciu iReportér poslala Diana Gabríková. Všetkým iReportérom za videá ďakujeme. Nakrúcajte a posielajte videá k nám do redakcie. Radi ich odvysielame.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použíť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore  alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.


 

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM