ireporter

RTVS ODVYSIELALA ĎALŠIE ZÁBERY OD iREPORTÉROV V RANNÝCH SPRÁVACH

RTVS ODVYSIELALA ĎALŠIE ZÁBERY OD iREPORTÉROV V RANNÝCH SPRÁVACH

13.05.2020 – Katarína Korcová

Nakrúcajte zaujímavosti z vášho okolia a zábery pošlite do spravodajstva prostredníctvom aplikácie iReportér. Najlepšie videá odvysiela RTVS v Ranných správach každý pondelok. Pozrite si zostrih najzaujímavejších videí za uplynulý týždeň.

A je tu výber toho najlepšieho, čo nakrútili naši iReportéri, ktorí posielajú videá k nám do redakcie prostredníctvom mobilnej aplikácie. Za videá ďakujeme, poďme sa na ne pozrieť.

iReportér František Lakata nakrútil obriu megakraslicu, ktorá je tradične vystavená na námestí v Bardejove. Miestni si pripomínajú 20. výročie zapísania mesta do zoznamu UNESCO.

V rekreačnej oblasti Slnečné jezerá v Senci sa zišla kolóna starých krásnych autoveteránov. Video k nám do redakcie cez aplikáciu iRepotér poslal Vladimír Vraník.

iReportér Roman Artim nakrútil ďatla pri činnosti na hruške v jeho  záhrade. iReportér hlási, že strom má stále pekné kvety a chutné plody práve vďaka starostlivosti ďatla a včiel.

Krásný tanec tokajúceho páva zaznamenal iReportér Ľuboš Holič. Pri prechádzke pezinským parkom mu vkročil priamo do cesty, aby se mohol předviesť v plnej kráse.

V obci Hrabovo nedaleko Martina si ovce užívajú jarné počasie. Podhorskú idylku nakrútil Peter Goga.

Obmedzenia proti šíreniu koronavírusu na Slovensku stále platia. Dlhý rad ľudí v rúškach pred obchodným centrom nakrútil iReportér Vladimír Vraník.

Dlhé kolóny sú i na hraniciach z Maďarskom. Pri prejazde sa stále čaká minimálne 30 minut. Podľa svedectva iReportéra Jána Speváka kontrolu na maďarskej strane vykonávajú len dvaja madarskí policajti.

Nádhernú oblačnosť a tepelnú konvekciu v Brezne nakrútil iReportér Jaro Karak.

 A ešte jeden pohľad na krásnu krajinu -  tentokrát v okolí Baredejova. Takúto krásu tam ráno po daždi pozoroval iReportér Samuel Kendra.  Všetkým iReportérom za videá ďakujeme. Nakrúcajte a posielajte videá k nám do redakcie. Radi ich odvysielame.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použíť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore  alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

 

 

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM