ireporter

RTVS ODVYSIELALA ĎALŠIE ZÁBERY OD iREPORTÉROV V RANNÝCH SPRÁVACH

RTVS ODVYSIELALA ĎALŠIE ZÁBERY OD iREPORTÉROV V RANNÝCH SPRÁVACH

19.05.2020 – Katarína Korcová

Nakrúcajte zaujímavosti z vášho okolia a zábery pošlite do spravodajstva prostredníctvom aplikácie iReportér. Najlepšie videá odvysiela RTVS v Ranných správach každý pondelok. Pozrite si zostrih najzaujímavejších videí za uplynulý týždeň.

A je tu výber toho najlepšieho, čo nakrútili naši iReportéri, ktorí posielajú videá k nám do redakcie cez mobilnú aplikáciu iReportér RTVS, ktorú si môžete stiahnuť aj vy do svojho mobilného telefónu. Za videá ďakujeme, poďme sa na pozrieť.

Začíname dramatickými zábermi, ktoré poslal iReportér Tommy Pohanka. Toto krupobitie sa spustilo v národnej prirodnej rezervacii Príboj nedaleko Banskej  Bystrice. Na pravé poludnie prišli čierne oblaky a po 5 minútach sa to takto zosypalo. Krupobitie trvalo asi 4 minúty.

iReportérka Lenka Potočná poslala video z ďalekého Maurícia, kde s rodinou žije už 4 roky. Na ostrove platí zákaz vychádzania až do 1.6.

Zábery z baziliky svätého Ondreja v Komárne poslal iReportér Jozef Černek. Svätá omša kvôli hrozbe nakazenia koronavírusomprebiehajú za prísnych bezpečnostnýchpodmienok.

Aj v Levoči se konajú sväté omše. Farský úrad vyvesil na dvere kostola podmienky, ktoré je potrebné pri návšteveomše dodržiavať.

iReportér Tomáš Pustai nakrútil vystúpenie umelcov na streche hotela v bratislavskom Ružinove. Ľudia sledovali koncert z okolitých domov z okien i balkónov.

Na Staromestskom námestí v Prahe prokračujú práce na znovuobnovenie Mariánskeho stĺpu. Pamätník zrútil v roku 1918 dav. Teraz sa po 102 rokoch Mariánsky stĺpvracia na svoje pôvodne miesto. Nakrúcal iReportér Petr Porubský.

Pamätník partizánov U studničky navštívili obyvatelia nedalekých Vyšných Ružbách. V roku 1944 boli nemeckými jednotkami zavraždení traja partizáni brigády Čapajev. Ich mená sú ,, Ivan Beneďuk, Vladimír Kovaľenko a Alexander Samovarov. Pamätník bol postavený v roku v roku 1977.

Nie je nad to sa občas zastaviť a vypočuť si les. V Tribečských lesoch nakrúcal iReportér Vladimír Vraník 

Krásne jarné počasie nás láka do prírody. V lokalite Spišskej Magury pri výstupe na Veterný vrch nakrúcal Radoslav Babjarčík.

Včely sa vrhli do práce. Okolo kvitnúcej jablone a čerešne sú naozaj nádherné. Dokazuje to i video od iReportéra Martina Kokavca.

Všetkým iReportérom za videá ďakujeme. Nakrúcajte a posielajte videá k nám do redakcie. Radi ich odvysielame.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použíť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore  alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

 

 

 

 

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM