ireporter

RTVS ODVYSIELALA ĎALŠIE ZÁBERY OD iREPORTÉROV V RANNÝCH SPRÁVACH

RTVS ODVYSIELALA ĎALŠIE ZÁBERY OD iREPORTÉROV V RANNÝCH SPRÁVACH

29.06.2020 – Katarína Korcová

Nakrúcajte zaujímavosti z vášho okolia a zábery pošlite do spravodajstva prostredníctvom aplikácie iReportér. Najlepšie videá odvysiela RTVS v Ranných správach každý pondelok. Pozrite si zostrih najzaujímavejších videí za uplynulý týždeň.

A je tu výber toho najlepšieho, čo nakrútili naši iReportéri, ktorí posielajú videá k nám do redakcie cez mobilnú aplikáciu iReportér RTVS, ktorú si aj vy môžete sami stiahnuť do svojho mobilného telefónu. Za videá ďakujeme, poďme sa na ne pozrieť.

Dramatické zábery z Trenčianskej Teplej poslala do RTVS iReportérka Katarína Balážová. Na ulici Andreja Hlinku začalo horieť auto. Na mieste zasahovali hasiči. Prosíme iReportérov, aby svoje videá nakrúcali na výšku. V televízii to vyzerá lepšie.

V ozdobnom venčeku na dverách domu si urobil hniezdo párik muchárika sivého. Najskôr sa objavili vajíčka, teraz sa už ozýva drobizg. Nakrúcal iReportér Martin Minka.

Tieto zábery poslal do RTVS cez aplikáciu iRerportér Roman Artim. Vo videu účinkuje folklórny súbor Bystrica z Novej Bystrice počas zapálenia Jánskej vatry na podujatí Jánska noc má čarovnú moc.

Atmosférický vír nad južnou čásťou Košíc nakrútil iReportér Ivan Várady.Takéto tromby môžu vznikať i za úplne jasného počasia a ich účinky väčšinou nie sú nijakým spôsobom ničivé.

Video, které nakrútil iReportér Roman Artim, zachytáva koncert školského orchestra Klasik Band košickej Základnej umeleckej školy. Koncert sa uskutočnil na námestí v Košiciach medzi Štátnym divadlom a fontánou. 

Veveričku v parku zachytil iReportér František Lakata. Takto mu zapózovala v parku v Trenčianskych Tepliciach.

Prudký dážď doprevádzaný búrkou zaplavil cestu v obci Mihaľov pri Bardejove. Nakrúcal Samuel Kendra.

Prudká letná búrka zasiahla i obec Šumiac na Horehroní. Za pol hodinu spadlo 35 mm vody. Video poslal do redakcie RTVS Ján Margeta.

Prekrásny pohľad na Vysoké Tatry z Popradkej kotliny nakrútil iReportér Maroš Sobotovič. Za všetky videá ďakujeme. Nakrúcajte a posielajte dianie okolo vás. Vaše videá radi odvysielame.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použíť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore  alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

 

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM