ireporter

RTVS ODVYSIELALA ĎALŠIE ZÁBERY OD iREPORTÉROV V RANNÝCH SPRÁVACH

RTVS ODVYSIELALA ĎALŠIE ZÁBERY OD iREPORTÉROV V RANNÝCH SPRÁVACH

10.03.2020 – Katarína Korcová

Nakrúcajte zaujímavosti z vášho okolia a zábery pošlite do spravodajstva prostredníctvom aplikácie iReportér. Najlepšie videá odvysiela RTVS v Ranných správach každý pondelok. Pozrite si zostrih najzaujímavejších videí za uplynulý týždeň.

Ponúkame vám zostrih z vysielania Ranných správ, v ktorom boli odvysielané ďalšie videá od iReportérov.

Zvýšenú hladinu slovenských riek nakrúcal iReportér Pavol Kučera. Voda v rieke Slatina sa poriadne valí. Taktiež rieka Hron buráca a hrnie sa do údolia.

Na juhu Slovenského raja nedaľeko Dobšinskej ľadovej jaskyňe bola iReportérka Saskia Kisová. Zima v našich horách je naozaj malebná.

Krásnu lyžovačku na Chopku v Nízkych Tatrách poslal prostredníctvom aplikácie iReportér do redakcie RTVS Jaro Karak.

Pozrite sa, čo zažili deti z Levoče počas jarných prázdnin. Centrum volného času Olymp pre nich pripravilo výlet do Steel parku, kde si precvičili vedomosti, ale i zručnost. Nakrúcal Martin Kokavec.

V uplynulom týždni prebiehal po celom Slovensku 21. ročník Týždňa slovenských knižníc. Podujatie každoročne pripravuje Spolok slovenských knihovníkov a knižníc. Riaditeľa trnavskej knižnice Pavla Tomašoviča nakrútil Marián Nomilner.

Týždeň slovenských knižníc sa konal i v Levoči. Janka Dolanská predstavila iReportérovi Martinovi Kokavcovi program knižnice Jána Henkela.

Výber iReportérských videí ukončíme fascinujúcim záberom lyžovačky v Telgárte. Nakrúcal iReportér Matúš Trebuňák. Všetkým iReportérom ďakujeme. Nakrúcajte a posielajte videá prostredníctvom aplikácie iReportér RTVS k nám do redakcie. Radi ich odvysielame.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použíť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore  alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

 

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM