ireporter

RTVS ODVYSIELALA ĎALŠIE ZÁBERY OD iREPORTÉROV V RANNÝCH SPRÁVACH

RTVS ODVYSIELALA ĎALŠIE ZÁBERY OD iREPORTÉROV V RANNÝCH SPRÁVACH

18.03.2020 – Katarína Korcová

Nakrúcajte zaujímavosti z vášho okolia a zábery pošlite do spravodajstva prostredníctvom aplikácie iReportér. Najlepšie videá odvysiela RTVS v Ranných správach každý pondelok. Pozrite si zostrih najzaujímavejších videí za uplynulý týždeň.

Tentokrát naši iReportéri nakrútili miesta, ktoré boli zatvorené ako prevencia proti šíreniu koronavírusu. Pozrieme sa aj na prezidentku Zuzanu Čaputovú a jej návštevu v Brne. 

Kvôli šířeniu koronavírusu sa na Slovensku zavreli kultúrne inštitúcie ale i kostoly. IReportér Jaro Karak nakrútil zatvorený kostol v Brezne vo farnosti Mazorníkovo.

Atmosféru po mimoriadnych opatreniach na námestí Majstra Pavla v Levoči nakrúcal iReportér Martin Kokavec. Zatvorené je miestne múzeum, bazilika svätého Jakuba, mestské divadlo a galéria a kino Úsmev.

Prezidentka Zuzana Čaputová navštívila Brno. Aj tam nakrúcali naši iReportéri.. Príchod hlavy štátu a je privítanie na brnenskom magistráte zaznamenal iReportér Jan Hradil. Prejazd prezidentskej kolóny moravskou metropolou nakrútil Marek Salajka.

Deti ve škôlkách sa v rámci marca mesiaca kníh učia o knihách. Čítajú si, píšu knihy a prodávají ich v kníhkupectve. Video poslal cez aplikáciu iReportér Vladimír Vraník.

Na výstavu „Orchidey – skvosty v ríši rastlín“ nás zavedie video Martina Kokavca. Irerpotér nakrúcal v areáli botanickej záhrady univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.

Nádhernú dúhu, ktorá se objavila nad mestom Svit zaznamenal v časozbernom videu a do spravodajstva RTVS poslal Daniel Tóth.

iReportérka Estera Lukačková nás svojim videom pozýva na prehliadku unikátnej digitálnej galérie v Tatranskej Polianke. Uvidíte v nej reálne obrazy z expedícií Pavla Barabáša vo forme digitálnej simulácie, virtuální reality či 3D projekcií. V galerii je celkovo 11 projekcií.

Ako dokazujú zábery Mariána Švalca, v obci Lisková pri Ružomberku už po snehu nie je ani pamiatky. Ale na vrcholkoch Nízkých Tatier si stále môžete užíť pravú zimu. Zábery poslal Radek Pánik. Všetkým iReportérom ďakujeme. Nakrúcajte a posielajte videá prostredníctvom aplikacie iReportér RTVS k nám do redakcie. Radi je odvysielame.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použíť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore  alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

 

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM