ireporter

RTVS ODVYSIELALA ĎALŠIE ZÁBERY OD iREPORTÉROV V RANNÝCH SPRÁVACH

RTVS ODVYSIELALA ĎALŠIE ZÁBERY OD iREPORTÉROV V RANNÝCH SPRÁVACH

24.03.2020 – Katarína Korcová

Nakrúcajte zaujímavosti z vášho okolia a zábery pošlite do spravodajstva prostredníctvom aplikácie iReportér. Najlepšie videá odvysiela RTVS v Ranných správach každý pondelok. Pozrite si zostrih najzaujímavejších videí za uplynulý týždeň.

Poďme sa pozrieť na videá, která nám poslali naši iReportéri. Samozrejme i oni zaznamenali to, ako Slovensko čelí hrozbe nákazy koronavírusom. Hneď dvaja iRerportéri nakrútili večerný ďakovný potlesk pro zdravotníkov a hasičov. 

V Poprade zaznamenala podporu zdravotníkom a hasičom – čiže tých, ktorí stoja v prvej líniii boja s koronavírusom - Estera Lukáčková. Video poslala prostredníctvom aplikácie iReportér RTVS k nám do redakcie.  

Spontánnu akciu vyjadrujúcu podporu a solidaritu pracovníkom Integrovaného záchranného systému zaznamenal v košických uliciach Bielocerkevská, Kapitána Jaroše, Jaltská iReportér Marian Michalov.

Ďalšie zábery od Mariana Michalova tentokrát zobrazujú potlesk v uliciach Krosninanská, Buzulucká a Charkovská. 

iReportér Vladimír Vranik nakrútil kolónu na diaľnici D1 z Trnavy do Bratislavy, ktorú zapríčinili zatvorené hranice kvôli koronavírusu.

Ani Bardejovčania neberú aktuálne dianie v súvislosti s koronavírusom na ľahkú váhu. Na záberoch  iReportéra Samuela Kendru je vidieť, že centrum mesta zíva prázdnotou – ak ľudia nemusia, radšej nevychádzajú do ulíc. Občania mesta sa správajú zodpovedne a rešpektujú všetky nariadenia vlády aj krízového štábu mesta Bardejov.

Na námestí Majstra Pavla v Levoči zaznamenal iReportér Martin Kokavec pohyb ľudí v menšom počte - fungujú potraviny, lekárne a drogérie. Obyvatelia sú disciplinovaní.

iReportér František Lakata nakrútil, ako v týchto dňoch funguje lekáreň v Bardejove. Na záberoch môžete vidieť zákaznikov s rúškami, ktorí medzi sebou udržujú rozostupy. Lieky sa vydávajú cez okienko.

Ďalšie zábery poslal prostredníctvom aplikácie iReportér Jozef Černek. Môžete vidieť, ako dramatický krúžok nacvičuje prostredníctvom online chatu, aby mohol uviesť divadelnú hru hneď, ako skončia karanténne opatrenia. 

A na záver vám ponúkame optimistické zábery od iReportérov. Jar sa hlási o slovo a pri včelích úľoch už panuje čulý ruch. Pozrite sa na tieto prekrásne zábery od iReportéra Martina Trajčíka, které nakrútil pod Tatrami. Všetkým iReportérom za videá ďakujeme. Nakrúcajte a posielejte videá prostredníctvom aplikácie iReportér RTVS k nám do redakcie. Radi ich odvysielame.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použíť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore  alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

 

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM