ireporter

RTVS odvysielala ďalšie zábery od iReportérov v Ranných správach RTVS

RTVS odvysielala ďalšie zábery od iReportérov v Ranných správach RTVS

16.02.2021 – Katarína Korcová

Nakrúcajte zaujímavosti z vášho okolia a zábery pošlite do spravodajstva prostredníctvom aplikácie iReportér. Pozrite si zostrih najzaujímavejších videí za uplynulý týždeň.

A sú tu najzaujímavejšie videá od našich iReportérov z uplynulého týždňa. Pozrieme sa na snowkitera, ktorého ostrý vietor poháňal po tatranskýh pláňach, návrat detí do materských a základných škôl, prvú snežienku a prekrásne stádo srniek v zasneženej krajine. Videá k nám do redakcie môžete poslať i vy cez mobilnú aplikáciu iReportér RTVS, ktorú si môžete stiahnuť zdarma do svojho mobilného telefónu. Poďme sa na to pozrieť.

Pod Tatrami naozaj fúkal silný nárazový vietor.Nie pre každého je tento stav nepríjemný. Vídíte snowkitera, ktorého jeho drak nafúknutý vetrom ženie zasneženou krajinou. Video poslala iReportérka Eva Kowalski. 

Stádo jedenástich srniek zachytil iReportér Peter Mruškovič na lúke pod Cerovom v Banskobystrickom kraji.

iReportér Daniel Faix nakrúcal v rokline Piecky na východe Slovenska. Na videu vidíte veľký vodopád v Slovenskom raji, ktorý je vysoký 12 metrov.

Do prírodnej rezervácie Dolný les na Záhorí sa vyliala voda. Mäkký lužný les s ojedinelými rastlinnými a živočíšnymi druhmi je zaplavovaný pravidelne. Video poslal iReportér Vladimír Zámečník.

Na Slovensku sa otvorilo 1415 škôl – 643 materských – 664 základných a 108 stredných. Pre pandémiu koronavírusu boli prijaté špeciálne opatrenia. Prípravu materskej škôlky Jahôdka vo Veľkom Bieli nakrútil iReportér Vladimír Vraník. 

Deti sa vrátili aj do školy Gašpara Haina v Levoči. Nakrúcal iReportér Martin Kokavec.  

Testovanie na Covid-19 prebieha v Levoči priamo na námestí. Video poslal Martin Kokavec. 

iReportér Martin Špaček nakrútil prvú tohtoročnú snežienku v bratislavskej Devínskej Kobyle. Upozorňuje, že napriek ich kráse ide o jedovaté rostliny.

Mrazivý východ slnka v obci Poproč neďaleko Košíc nakrútila Martina Dzureňová. Je to prekrásny pohľad. Za všetky iRerpotérske videá ďakujeme. Môžete ich posielať prostredníctvom aplikácie iReportér RTVS i vy. Najlepšie videá radi odvysielame.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použiť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

 

 

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM