ireporter

RTVS odvysielala ďalšie zábery od iReportérov v Ranných správach RTVS

RTVS odvysielala ďalšie zábery od iReportérov v Ranných správach RTVS

02.08.2021 – Katarína Korcová

Nakrúcajte zaujímavosti z vášho okolia a zábery pošlite do spravodajstva prostredníctvom aplikácie iReportér. Pozrite si zostrih najzaujímavejších videí za uplynulý týždeň.

A sú tu najzaujímavejšie videá od našich iReportérov z uplynulého týždňa. Uvidíme neobyčajnú spomienku na herca Milana Lasicu, horiace pole a krásneho motýľa. Poďme sa na iReportérske videá pozrieť.

Krásny streetartový obraz „Ja som optimista“ vznikla ako spomienka na významného herca Milana Lasicu. Video poslal iReportér Marian Michalov.

Neďaleko obce Pochabany v regióne Suchodolie okres Bánovce nad Bebravou vznikol na poli požiar pšenice. Nakrúcal iReportér Štefan Urbanovský.

Naopak bez problémov prebieha žatva v Plechoticiach. iReportérka Monika Nováková hlási: „Počasie aj naďalej praje a roľníci si tak môžu zbierať svoju úrodu.“

Na tradičnom zraze veteránov Cassovia Classic se zišli ľudia, ktorých spája láska k historickým vozidlám a mestu Košice. Video poslala iReportérka Miroslava Mattová.

Vretenica obyčajná - zmija je jediný voľne žijúci a jedovatý had na Slovensku. Je chránená a vzácna na zhliadnutie. Nakrútil ju iReportér Blažej Štrba.

V poslednom čase sa objavuje stále viac lienok, ktoré majú na krovkách akosi priveľa bodiek. Naša lienka ich má štandardne sedem. No u jej ázijskej príbuznej, u lienky východnej, ich môžeme napočítať až 19. Lienku nakrútila iReportérka Estera Lukačková.

Babôčka pávooká sa živí nektárom, obľubuje aromatické kvetiny, či lopúchy. Video poslal Blažej Štrba.

V Novej Bani se konal 7. ročník obnovenej tradície baníckeho fakľového sprievodu. Na mieste nakrúcala iReportérka Tatiana Marušková.

Očkovanie detí a mládeže v očkovacom centre na zdravotníckej škole v Trnave nakrútil iReportér Vladimír Vraník. Hlási, že všetko prebieha bez problémov.

Krásné zábery fialového koberca kvetín nakrútil na turistickej trase medzi Kráľovou hoľou a obcou Šumiac iReportér Ján Margeta. Za videá ďakujeme. Môžete ich posielať i vy prostredníctvom aplikácie iReportér z vášho mobilného telefónu. Tie najlepšie radi odvysielame.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použiť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

 

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM