ireporter

RTVS odvysielala ďalšie zábery od iReportérov v Ranných správach RTVS

RTVS odvysielala ďalšie zábery od iReportérov v Ranných správach RTVS

18.08.2021 – Katarína Korcová

Nakrúcajte zaujímavosti z vášho okolia a zábery pošlite do spravodajstva prostredníctvom aplikácie iReportér. Pozrite si zostrih najzaujímavejších videí za uplynulý týždeň.

A sú tu najzaujímavejšie videá od našich iReportérov z uplynulého týždňa. Uvidíme krásne zábery na slovenskú krajinu a navštívime i festival folklórnej hudby očami iReportéra. Poďme sa na to pozrieť.

Tieto prekrásne zábery babôčky admirálskej nakrútila iReportérka Estera Lukačková. Motýľ hoduje na echinacei. Sivo-hnedé sfarbenie slúži babôčke ako maskovanie. Keď zavrie na kmeni krídla, je takmer neviditeľná.

A keď už sme pri prekrásnych farbách, môžeme se pozrieť do záhrady iReportéra Martina Kokavca v Levoči. Leto mu tam prinieslo prekvapenie v kvetinovej podobe. Rozkvitol ibištek.

Hneď niekoľko videí poslal iReportér Roman Artim z Podroháčských folklórnych slávností v múzeu Oravskej dediny v Zuberci. Sledujete vystúpenie Bobáňovcov z Terchovej.

Na festivale vystúpila i dievčenská spevácka skupina Goral z Hladovky.

A Roman Artim zachytil i predstavenie detského folklórneho súboru Vienok z Bratislavy.

iReportér Ján Tkáč nakrútil slávnostnú omšu v Zákamennom, na ktorej sa veriaci modlili za blahorečenie biskupa vezňa komunizmu Jána Vojtaššáka.

iReportér Marián Nomilner navštívil Park miniatúr v Podolí. Pod holým nebom je tu umiestnených viac ako 80 modelov hradov, zámkov, kostolíkov a rodných domov významných osobností.

V Petržalke se konal zraz milovníkov automobilov, veteránov a upravovaných vozov Danubia. Video poslal iReportér Igor Zaťko.

iReportér Jaroslav Vician nakrútil manévre pred Zvolenom, kde policajti kontrolovali účastníkov motorkárskej akcie pri prejazde slovenskej Route 66.

iReportér Braňo Miklošovič poslal video, na ktorom zaznamenal, že na piliéroch mosta v mestskej časti Šalková v Banskej Bystrici sa zachytáva neporiadok, ktorý nikto neupratuje.

Leto, pokiaľ je to možné, sa má tráviť na kúpalisku. Takto si krásne počasie užívajú V Podhájskej. Zábery nakrútil iReportér Maroš Sobotovič.

Takto zapadlo slnko v Liptovskej Mare. Svedkom tejto nádhery bola i iReportérka Tatiana Marušková. Za videá ďakujeme. Môžete ich posielať i vy prostredníctvom aplikácie iReportér z vášho mobilného telefónu. Tie nejlepšie radi odvysielame.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použiť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

 

 

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM