ireporter

RTVS odvysielala ďalšie zábery od iReportérov v Ranných správach RTVS

RTVS odvysielala ďalšie zábery od iReportérov v Ranných správach RTVS

20.09.2021 – Katarína Korcová

Nakrúcajte zaujímavosti z vášho okolia a zábery pošlite do spravodajstva prostredníctvom aplikácie iReportér. Pozrite si zostrih najzaujímavejších videí za uplynulý týždeň.

Slovenské spravodajstvo ovládla návšteva Svätého Otca. A i iReportéri nakrúcali túto významnú udalosť. Poďme sa na to pozrieť.

Do samotnej blízkosti pápeža sa dostal iReportér Adam Žák. Zaznamenal návštevu svätého Otca v stredisku Betlehem v Petržalke. Vonku pápeža očakávali farníci z petržalského kostola Svätej rodiny a detský zbor.

Vyzváňanie zvonov na veži kostola svätého Jakuba v Levoči na počesť návštevy hlavy katolíckej církvi nakrútil iReportér Martin Kokavec.

Tohtoročný Tradičný trnavský jarmok, premenovaný na Jarmočný víkend, sa konal v réžii aktuálnych protipandemických opatrení. I napriek obmedzeniam nechýbali stánky s rôznym jarmočným tovarom, stánky s občerstvením či rôzne atrakcie alebo kolotoče. Nakrúcal iReportér Marián Nomilner.

Historickým jadrom Gelnice se prehnal peletón závodu Okolo Slovenska. Cyklistov pred rýchlostnou prémiou v meste nakrútil iReportér Jaroslav Hamrák.

iReportér Martin Špaček sa vybral na výlet po turistickom chodníku z bratislavskej Dúbravky na Devínsku Kobylu. Po ceste ho zaujalo originálne umenie takzvaný Land Art. 

Svedkom nehody na diaľnici D1 pri obci Sverepec v smere na Bratislavu bol iReportér Martin Horný.

iReportér Emil Petro uviazol na diaľnici pred Košicami. Poslal zábery celkom upchatej cesty.

iReportérka Estera Lukačková poslala tieto krásne zábery včely na rudbekii a napísala: Posledné teplé dni využila aj včielka, ktorá si na rudbekii veľmi dôsledne zbierala nektár. Na chĺpkoch nôh zostal

Zachytený peľ, ktorý sa pri návšteve ďalších kvetov prilepí na ich lepkavú bliznu.

iReportér Radoslav Babjarčík upozorňuje na krásu množstva minerálnych liečivých prameňov vo Vyšných Ružbachoch. Započúvajte sa do žlbnkotu prameňa. 

Svedkom tohoto krásneho východu slnka na Ružomberskej Kalvárii bol iReportér Ján Dlutko. Pokochejte sa. Za videá ďakujeme. Môžete ich posielať i Vy prostredníctvom aplikácie iReportér z Vášho mobilného telefónu. Tie najlepšie radi odvysielame.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použiť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

 

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM