ireporter

RTVS odvysielala ďalšie zábery od iReportérov v Ranných správach RTVS

RTVS odvysielala ďalšie zábery od iReportérov v Ranných správach RTVS

17.10.2021 – Katarína Korcová

Nakrúcajte zaujímavosti z vášho okolia a zábery pošlite do spravodajstva prostredníctvom aplikácie iReportér. Pozrite si zostrih najzaujímavejších videí za uplynulý týždeň.

iReportéri opäť horlivo nakrúcali videá po celom Slovensku. Pozrieme sa s nimi na Mezinárodný maratón mieru do Košíc, ale i do Levoče, kde sa zatvárala motorkárska sezóna. Poďme sa na to pozrieť.

Leto skončilo, ale práca pre včielky pokračuje. Na hrebeni hôr v Tvarožnej si včielka pochutnáva na rozkvitnutom bodliaku. Video poslala iReportérka Tatiana Marušková.

Surikata je jedno z najroztomilejších zvierat v bratislavskej zoo. Potvrdzuje to video od iReportérky Silvie Minárikovej.

Takto pyšne a vznešene sa predvádzali jelene iReportérke Tatiane Maruškovej v Novej Bani.

Krásny posledný letný deň vo Vysokých Tatrách zachytil iReportér Vladimír Valigurský.

A na Kráľovej holi už bolo takéto nevľúdne počasie. iReportér Ján Margeta nazval toto video východ slnka – to bolo ale utopené v hmle a vo vetre.

iRerportér Martin Kokavec nakrútil Zatváranie motocyklovej sezóny východného Slovenska. Motorkárov zastihol pred známou levočskou radnicou.

V Košiciach sa bežal 98. ročník mezinárodného maratónu mieru. iReportér Pavol Titurus zachytil slavnostný príchod maratónskeho ohňa.

Súčasťou veľkého závodu je i minimaratón, ktorého sa zúčastnil i primátor Košíc Jaroslav Poláček so svojím synom. Nakrúcal Pavol Titurus.

V saleziánskej Farnosti sv. Jozefa Robotníka v Novej Dubnici posvätili nové Átrium Dobrého Pastiera. Ide o priestor ticha, modlitby a spoznávania svojej viery. Video poslal iReportér Daniel Imriška.

iReportér Samuel Kendra nakrútil advekčnú hmlu ráno nad Bardejovom. Je to krásna podívaná.  Za videá ďakujeme. Môžete ich posielať i vy pomocou aplikácie iReportér z Vášho mobilného telefónu. Tie najlepšie radi odvysielame.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použiť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

 


 

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM