ireporter

RTVS odvysielala ďalšie zábery od iReportérov v Ranných správach RTVS

RTVS odvysielala ďalšie zábery od iReportérov v Ranných správach RTVS

08.09.2020 – Katarína Korcová

Nakrúcajte zaujímavosti z vášho okolia a zábery pošlite do spravodajstva prostredníctvom aplikácie iReportér. Najlepšie videá odvysiela RTVS v Ranných správach každý pondelok. Pozrite si zostrih najzaujímavejších videí za uplynulý týždeň.

A je tu výber toho najlepšieho, čo nakrútili naši iReportéri, ktorí posielajú videá k nám do redakcie cez mobilnú aplikáciu iReportér RTVS, ktorú si aj vy môžete sami stiahnuť do svojho mobilného telefónu. Za videá ďakujeme, poďme sa na ne pozrieť.

Žiaci, pedagógovia a ich rodičia začali školský rok vo Vyšných Ružbachoch svätou omšou Veni Sancte v miestnom farskom kostole. Nakrúcal iReportér Radoslav Babjarčík.

Exkluzívne zábery nehody dvoch osobných áut na křižovatke vo Veľkom Bieli poslal do redakcie cez aplikáciu iReportér Vladimír Vraník.

Vydatný podvečerný dážď vytvoril túto nádhernú dúhu nad sídliskom v Brezne. Úkaz zaznamenal iReportér Jaro Karak.

V Trnave – v Kamennom mlyne sa uskutočnil premiérový ročník celodenného kultúrno-športového podujatia. V rámci galavečera  SUMMER FIGHT sa predviedli športovci v bojových športoch. Nakrúcal Marián Nomilner.

iReportér Peter Guba pohotovo nakrútil manévre pri evakuácii okresného súdu v Topoľčanoch. Niekto tam nahlásil bombu.

Neďaleko obce Smolník v okrese Gelnica došlo k zrážke osobného auta s motorkou. Vodič motorky utrpel pri páde poranenie hlavy a hrudníka. Leteckí záchranári ho previezli do košickej nemocnice. Udalosť zachytil iReportér Miroslav Jakab. Prosíme iReportérov, aby videá nakrúcali na šírku. V televízii to vyzerá lepšie.

iReportér Tommy Pohánka nakrútil ježka prichyteného na hruškách. Na sladkých plodoch si pochutnával na štátny sviatok 1. septembra.

iReportér Andrej Mikuš nakrúcal na termálnom kúpalisku Vincov Les. Takto to tam vyzeralo v posledný prázdninový víkend.

Zábery pamätnej lipy, ktorá stojí na Námestí Majstra Pavla v Levoči a ktorá si pamätá mnoho z histórie města, poslal do redakcie RTVS iReportér Martin Kokavec.

iReportér Samuel Kendra nakrútil tieto krásne zábery jeho obľúbených čerešní. Do redakcie napísal, že na toto miesto často chodieva obdivovať východy slnka, ktoré sú vždy jedinečným zážitkom. Za všetky videá ďakujeme. Nakrúcajte a posielajte dianie okolo vás. Vaše videá radi odvysielame.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použiť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

 

 

 

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM