ireporter

RTVS odvysielala ďalšie zábery od iReportérov v Ranných správach RTVS

RTVS odvysielala ďalšie zábery od iReportérov v Ranných správach RTVS

26.01.2022 – Katarína Korcová

Nakrúcajte zaujímavosti z vášho okolia a zábery pošlite do spravodajstva prostredníctvom aplikácie iReportér. Pozrite si zostrih najzaujímavejších videí za uplynulý týždeň.

Fascinujúce zábery na lyžiarov pod Tatrami, otužilé psy a korčuliarov radujúcich sa zo zamrznutých vodných plôch nakrúcali naši iReportéri. Môžete sa pripojiť i vy – stiahnite si aplikáciu iReportér a posielajte videá. Tie najlepšie odvysielame. Poďme sa na to pozrieť.

Sneh a vietor spôsobujú problémy ale i radosti. Pod Tatrami boli cesty medzi Šuňavou a Štrbou neprejazdné, ale vietor a zasnežené pláne sú ideálne pre snowkiterov. Nakrúcala iReportérka Tina Adamcová.

A i tatranské psy si z veľkého vetra nič nerobia . Video od iReportérky  Martiny Zemkovej dokazuje, že i cez poriadnu fujavicu sa psy tvária, ako keby sa nechumelilo. 

iReportérka Silvia Mináriková zachytila v Petržalke veveričku, ktorá sa kŕmi výhonkami šišiek. Zvieratko predvádzalo akrobatické kúsky.

Na záhradu iReportéra Vladimíra Vraníka v Senci napadali krúpy a ich rozmery boli úctihodné.

iReportér Pavel Hajko navštívil skanzen vo Vlkolínci v Ružomberku. Tento nádherný príklad zachovalej stredovekej dediny je zapísaný do zoznamu kulturného dedičstva UNESCO.

iReportér Juraj Šarník zaznamenal večerné korčuľovanie na rybníku v Kotešovej v okrese Bytča.

Pekné počasie a veľká ľadová plocha vylákali množstvo ľudí na Batovskú nádrž Lipovina. Video poslal iReportér Jaroslav Burjaniv.

Týždeň pred polročnou klasifikáciou na Technickom lýceu Jána Bosca v Novej Dubnici sú žiaci testovaní zo základu informatiky. Nakrúcal iReportér Daniel Imriška.

iReportér Radoslav Babjarčík nakrútil termálne jazierka Vyšné Ružbachy, kde sa medzi zasneženými porastmi kľukatia termálné potôčiky.

Nádherné časozberné poledné zábery oblačnosti nad Lomnickým štítom pri dosť silnom vetre nakrútila z Popradu iReportérka Estera Lukačková.

Dobré ráno s podmanivým východom slnka nad Bratislavou nakrútil iReportér Samuel Kendra. Za videá ďakujeme. Môžete ich posielať i vy prostredníctvom aplikácie iReportér z Vášho mobilného telefónu. Tie najlepšie radi odvysielame.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použiť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

 

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM