ireporter

RTVS odvysielala ďalšie zábery od iReportérov v Ranných správach RTVS

RTVS odvysielala ďalšie zábery od iReportérov v Ranných správach RTVS

15.06.2022 – Katarína Korcová

Nakrúcajte zaujímavosti z vášho okolia a zábery pošlite do spravodajstva prostredníctvom aplikácie iReportér. Pozrite si zostrih najzaujímavejších videí za uplynulý týždeň.

Upratovanie obcí, zber jahôd a príprava džemu, ale i letná príroda boli námetmi iReportérov v uplynulom týždni. Poďme sa pozrieť na ich najlepšie videá.

Seniori v obci Vyšné Ružbachy opäť pripravili letnú kvetinovú výzdobu, ktorá bude zdobiť túto goralskú a kupeľnú obec. Video poslal iReportér Radoslav Babjarčík.

V parčíku za Bazilikou sv. Mikuláša v Trnave sa uskutočnilo podujatie pod názvom Deň detí v kráľovskej Trnave. Pre deti a ich rodičov boli pripravené rôzne zábavné aktivity. Video zaznamenal iReportér Marián Nomilner.

Jahodová sezóna je v plnom prúde. Zber jahôd na poli v Rajke a prípravu džemu zaznamenala Silvia Miináriková.

Pučiace pivonky vylučujú nektár, ktorý je pre mravce cenným zdrojom výživy. Nemusíte sa však obávať o svoje krásky. Pivonkám mravce neuškodia. Odborníci preto neodporúčajú používať spreje proti hmyzu. Video poslala iReportérka Estera Lukačková.

Slimák, slimák, vystrč rožky. My ľudia sa stále niekde ponáhľame. Slimák má času dosť a očividne je spokojný. Nakrúcal iReportér Marián Hrnčiar.

Objektív Andyho Snijdersa zachytil večernú pašu barana na farme. Evidentne mu chutí!

Krásne zábery nádherného vrabca nakrútila Estera Lukačková. K svojmu videu pripísala: Vidieť, že aj vrabce majú svoj svet.

Nielen v čase splnu je mesiac zaujímavý. Potvrdzujú to zábery iReportérky Estery Lukačkovej. Za videá od našich iReportérov ďakujeme. Môžete ich posielať i vy cez aplikáciu iReportér ve Vašom mobilnom telefóne. Nejlepšie zábery odvysielame v televízii.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použiť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

 

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM