ireporter

RTVS odvysielala ďalšie zábery od iReportérov v Ranných správach RTVS

RTVS odvysielala ďalšie zábery od iReportérov v Ranných správach RTVS

09.02.2023 – Katarína Korcová

Nakrúcajte zaujímavosti z vášho okolia a zábery pošlite do spravodajstva prostredníctvom aplikácie iReportér. Pozrite si zostrih najzaujímavejších videí za uplynulý týždeň.

Prekrásne zábery zimných radovánok, statoční otužilci, ale i zaujímavá výstava folklórnych bábik. To boli témy nakrúcania našich iReportérov. Vybrali sme najlepšie, ktoré ste nám poslali cez aplikáciu iReportér.  

Zasnežené tatranské pláne a ostrý vietor sú ideálnou kombináciou pre adrenalínový šport zvaný snowkiting. Rýchlu jazdu nakrútila iReportérka Tina Adamcová.

Počas bohatej snehovej nádielky, výdatného sneženia a fujavice dvom pánom nechýbala guráž a zaplávali si v termálnom jazierku Kráter vo Vyšných Ružbachoch. Autor videa iReportér Radoslav Babjarčík hlási, že teplota vody má celoročne 19 a pol stupňa. 

Na Donovaloch v Nízkych Tatrách to vyzeralo skoro ako na Aljaške. iReportér zachytil, ako sa po zasnežených cestách preháňajú mašéri a psie záprahy.

Na Donovaloch nakrúcal iReportér Ivan Uhrin.

iReportér Tibor Hromádka absolvoval skialpinistickú túru na Rovnú hoľu v Nízkých Tatrách. Nakrútil pochod v náročnom teréne.

Naopak kľudné běžkovanie na štadióne v Podolinci na severnom Spiši si užíval iReportér Peter Valigurský.

Sánkovačku na zasneženej bratislavskej Kolibe nakrútil z vtáčej perspektívy iReportér Antonije Levičanin.

Stará Ľubovňa sa rozlúčila s nádhernou výstavou folklórnych bábik usporiadanou Úniou žien Slovenska. Video poslal iReportér Radoslav Babjarčík.

V nemeckom meste Offenburg sa každé 4 roky koná festival bláznov. Vrcholom slávnosti je hlupácký skok. Nakrúcal iReportér Ľudovít Školník.

Modré nebo, biely sneh, idylka v Ski Resortu Smrečiny v Liptovskej Tepličke je témou videa iReportérky Daniely Pitoňákovej. Za všetky videá od našich iReportérov ďakujeme. Svoje zábery môžete posielať i vy cez mobilnú aplikáciu iReportér RTVS. Tie najlepšie radi odvysielame v televízii.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použiť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

 

 

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM