ireporter

SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE DOMU TRADÍCIÍ V ZAVARE: Video poslal Marián Nomilner

SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE DOMU TRADÍCIÍ V ZAVARE: Video poslal Marián Nomilner

19.09.2021 – Katarína Korcová

Dňa 18.septembra otvorili v Zavare nový Dom tradícií. Pozrite si video, ktoré zaznamenal iReportér Marián Nomilner.

V sobotu 18. septembra 2021 otvorili v Zavare nový Dom tradícií. Zriadili ho v rekonštruovanom rodinnom dome po zosnulej bývalej učiteľke a zanietenej kultúrnej činovníčke Marte Užovičovej, ktorý  susedí s objektom Obecného úradu. V Dome tradícií vystavujú starý nábytok, keramiku, kroje, obrazy, staré pracovné nástroje. Návštevnosť by mala zaručiť aj pamätná izba rodáka, hudobného skladateľa Gejzu Dusíka (1907 - 1988). Jeho dcéra Dagmar Holomáňová na zriadenie pamätnej izby poskytla predmety, ktoré sa viažu k životu tohto priekopníka slovenskej populárnej hudby. Sú medzi nimi ocenenia, fotografie zo súkromných albumov, osobná korešpondencia či vlastnoručné notové zápisy národného umelca. Obec Zavar v Dome tradícií si pripomína tiež kňaza, národného buditeľa, vydavateľa a podporovateľa kultúry Jozefa Karola Viktorina (1822 - 1874), ktorý bol aj dekanom katolíckej farnosti vo Vyšehrade. Tento dom bude zároveň slúžiť celoročne aj pre mimoškolské aktivity žiakov miestnej Základnej školy.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použiť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

 

 

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM