ireporter

ŠTEDRÁ VEČERA PRE OSAMELÝCH ĽUDÍ A ĽUDÍ BEZ DOMOVA V TRNAVE

ŠTEDRÁ VEČERA PRE OSAMELÝCH ĽUDÍ A ĽUDÍ BEZ DOMOVA V TRNAVE

22.12.2019 – Katarína Korcová

Mestská samospráva v spolupráci s Trnavskou arcidiecéznou charitou a Strediskom sociálnej starostlivosti pripravili dňa 20. decembra predčasnú štedrú večeru pre ľudí bez domova v Trnave. Video zaznamenal Marián Nomilner.

Desiatky ľudí bez domova v Trnave mali možnosť pocítiť pravú vianočnú atmosféru. Spolu s bezdomovcami zasadol k stolu aj trnavský arcibiskup Ján Orosch. „Ľudia, pre ktorých je toto stretnutie určené, nemajú také Vianoce, ako väčšina z nás, práve preto im chceme aspoň na chvíľu dopriať pocit blízkosti a atmosféru týchto sviatkov“, povedal riaditeľ Trnavskej arcidiecéznej charity Miroslav Dzurech. Viceprimátorka Trnavy Eva Nemčovská povzbudila všetkých, ktorí sa ocitli v ťažkých životných situáciách, aby nezostávali sami a aby si navzájom pomáhali. Okrem kapustnice, tradičnej ryby a zemiakového šalátu dostali účastníci predčasnej štedrej večere aj potravinové balíčky. Pozrite si zábery, ktoré zaznamenal iReportér Marián Nomilner.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použíť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore  alebo na Google Play .

Príspevky, které odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM