ireporter

SVIATOK TROCH KRÁĽOV V BARCELÓNE: Video nakrútil Daniel Imriška

SVIATOK TROCH KRÁĽOV V BARCELÓNE: Video nakrútil Daniel Imriška

07.01.2020 – Katarína Korcová

Medzi najväčšie sviatky v Španielsku patrí deň Troch kráľov. Pozrite si zábery z Barcelóny, ktoré zaznamenal iReportér Daniel Imriška.

Deň Troch kráľov patrí medzi najväčšie sviatky v Španielsku. Tešia sa naň najmä deti, ktorým  v predvečer tohto sviatku títo mudrci z východu - Gašpar, Melichar a Baltázár -  prinášajú darčeky. V niektorých farnostiach sa organizujú oslavy spojené s ich odovzdávaním rodinám v núdzi. Do Barcelóny prichádzajú traja králi loďou a nasleduje veľkolepý sprievod mestom, ktorý trvá viac ako tri hodiny. Celé predstavenie je ukončené cukríkmi padajúcimi do ulíc plných ľudí doslova z neba. Potom sa už deti ponáhľajú domov, aby pripravili trochu vody pre smädné ťavy a jedlo pre mudrcov a nedočkavo idú spať, aby ráno mohli nájsť svoje darčeky. Pozrite si exkluzivne zábery od iReportéra Daniela Imrišku.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použíť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore  alebo na Google Play .

Príspevky, které odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM