ireporter

TRNAVSKÁ ŠIFROVAČKA 2019: Video nakrútil Marián Nomilner

TRNAVSKÁ ŠIFROVAČKA 2019: Video nakrútil Marián Nomilner

10.06.2019 – Katarína Korcová

V Trnave sa uskutočnil 3. ročník zábavnej mestskej tímovej hry Sčul - Trnavská šiforvačka. Pozrite si zábery, ktoré nakrútil iReportér Marián Nomilner.

V nedeľu 9. júna 2019 sa v Trnave uskutočnil 3. ročník zábavnej mestskej tímovej hry Ščul – Trnavská šifrovačka. Troj – až päťčlenné tímy sa v Trnave orientovali podľa mapy, kde boli vyznačené jednotlivé stanoviská v jej historickom centre. Na nich museli riešiť záhady, hádanky a vylúštiť jednotlivé šifry. Pomôcť si mohli aj použitím smartfónov, prípadne si za body mohli kúpiť „šepkára“. V tejto hre vôbec nešlo o to, koľko toho človek vie, ale ako dokáže využiť logické myslenie. Hra je určená bez rozdielu veku tým, ktorí radi lúštia rozličné úlohy a hádanky, majú tímového ducha a tešia sa na kopec zábavy, ktorú Ščul – Trnavská šifrovačka prináša. Táto hra patrí v zahraničí medzi obľúbené aktivity. Zameriava sa najmä na precvičenie mozgových závitov. Pozrite si video, ktoré nakrútil iReportér Marián Nomilner.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použíť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore  alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

 

 

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM