ireporter

"TÝŽDEŇ SLOVENSKÝCH KNIŽNÍC" V TRNAVE: Pozrite si zábery z podujatia

"TÝŽDEŇ SLOVENSKÝCH KNIŽNÍC" V TRNAVE: Pozrite si zábery z podujatia

06.03.2020 – Katarína Korcová

Dňa 5.marca 2020 sa v rámci "Týždňa slovenských knižníc" v čitárni Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave uskutočnilo stretnutie so spisovateľkou, scenáristkou a režisérkou Mariannou Čengel Solčanskou. Zábery z podujatia nakrútil iReportér Marián Nomilner.

Dňa 5. marca 2020 sa  rámci "Týždňa slovenských knižníc" v čitárni Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave uskutočnilo stretnutie so spisovateľkou, scenáristkou a režisérkou najnovšieho slovenského filmu Sviňa Mariannou Čengel Solčanskou. Témou podujatia boli jej knihy o Milanovi Štefánikovi a Jurajovi Jánošikovi. Zaujímavým a pútavým spôsobom priblížila v komornej atmosfére rôzne detaily a celkovú atmosféru pri písaní týchto kníh a svoj osobný postoj k týmto národným hrdinom. Celé podujatie vtipne a zaujímavo moderoval Jozef Dado Nagy – známy moderátor, publicista a vášnivý čitateľ. Podujatie otvoril netradičným spôsobom riaditeľ knižnice Ing. Pavol Tomašovič.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použíť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore  alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM