ireporter

UDEĽOVANIE CENY SLOBODY ANTONA SRHOLCA 2019: Video nakrútil Marián Nomilner

UDEĽOVANIE CENY SLOBODY ANTONA SRHOLCA 2019: Video nakrútil Marián Nomilner

10.11.2019 – Katarína Korcová

V Trnave sa uskutočnil galavečer udeľovania ceny slobody Antona Srholca. Pozirite si video, ktoré nakrútil iReportér Marián Nomilner.

V Divadle Jána Palárika v Trnave sa v sobotu 9. novembra 2019 uskutočnil Galavečer udeľovania Ceny slobody Antona Srholca. Trnavský samosprávny kraj už po druhýkrát ocenil osobnosti verejného života za ich mimoriadny prínos k ochrane ľudských práv, k upevneniu demokracie a právneho štátu a za prejavy mimoriadnej občianskej statočnosti. Za významný prínos k návratu slobody udelil župan Jozef Viskupič Cenu slobody Antona Srholca 2019 piatim osobnostiam. Sú nimi: Iveta Radičová, sociologička a predsedníčka vlády Slovenskej republiky, hovorkyňa Verejnosti proti násiliu, Michael Kocáb, hudobník, občiansky aktivistka a politik, Ján Budaj, poslanec Národnej rady Slovenskej republiky, tribún a organizátor novembrových zhromaždení v Bratislave, Bohumil Chmelík, stomatológ a vysokoškolský profesor, v novembri ’89 bol tribún a organizátor Trnavského kultúrneho fóra, Ľubomír Navrátil, publicista a prekladateľ, organizátor novembrových protestov v Dunajskej Strede. Pozrite si video od iReportéra Mariána Nomilnera.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použíť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore  alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM