ireporter

V CENTRE EURÓPY: Posielajte videá prostredníctvom aplikácie iReporér

V CENTRE EURÓPY: Posielajte videá prostredníctvom aplikácie iReporér

16.01.2019 – Katarína Korcová

Pošlite prostredníctvom aplikácie iReportér krátke 15-sekundové video, v ktorom predstavíte seba a váš vzťah a názor na Európsku úniu.

Zaujíma nás váš vzťah a názor na Európsku úniu. Pošlite krátke 15-sekundovévideo, v ktorom predstavíte seba a povedzte nám, ako sa vám v Európskej únii žije a čo si o nej myslíte.

Slovensko je súčasťou Európskej únie od roku 2004 a napriek tomu, že dôvera v európske inštitúcie je vysoká, účasť slovákov vo voľbách poslancov do Európskeho parlamentu je najnižšia zo všetkých členských krajín únie. 25. mája 2019 budeme svojich zástupcov v Bruseli a v Štrasburgu voliť už po štvrtýkrát.

  V centre Európy je televízna relácia určená pre tých, ktorí sa chcú cítiť ako plnohodnotní európania a ktorí majú záujem spoznávať tvorbu európskej legislatívy a jej dopad na  občanov zblízka. Každý mesiac vycestujú so štábom RTVS dvaja vybraní záujemcovia na plenárnu schôdzu Európskeho parlamentu do Štrasburgu, kde majú možnosť osobne sa oboznámiť s niektorou z európskych tém. Ešte počas cesty študujú a zisťujú dostupné informácie o vybranej téme a neskôr priamo v Európskom parlamente tieto svoje zistenia  s pomocou redaktora RTVS konfrontujú s europoslancami. Všetky získané vedomosti si neskôr overia s odborníkom na európske záležitosti v bratislavskom štúdiu.

Ak máte záujem o účasť v relácii V centre Európy, pošlite prostredníctvom aplikácie iReportér krátke motivačné video,  v ktorom predstavíte seba a váš vzťah a názor na Európsku úniu.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použíť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore  alebo na Google Play .

Príspevky, které odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM