ireporter

V SÚŤAŽI ZEM SPIEVA BOLA UDELENÁ CENA REDAKTOROVI RTVS

V SÚŤAŽI ZEM SPIEVA BOLA UDELENÁ CENA REDAKTOROVI RTVS

23.11.2017 – Katarína Korcová

Redaktor RTVS, Štefan Štec, získal Cenu predsedu Prešovského samosprávneho kraja Petra Chudíka za mimoriadné úspechy v súťaži Zem spieva a za uchovanie a šírenie tradičnej rusínskej kultúry. Pozrite si video od Radoslava Babjarčíka.

Štefan Štec, redaktor RTVS, získal Cenu predsedu Prešovského samosprávneho kraja Petra Chudíka za mimoriadné úspechy v súťaži Zem spieva a za uchovanie a šírenie tradičnej rusínskej kultúry. Prešovský samosprávny kraj (PSK) ocenil významné osobnosti a kolektívy regiónu. Odovzdávanie Ceny PSK a Ceny predsedu PSK za rok 2017 sa uskutočnilo v rámci slávnostného galaprogramu v Divadle Jonáša Záborského v Prešove. "Už 14 rokov po sebe oceňujeme výnimočných ľudí a ich výnimočné skutky. Také, ktoré sú dôkazom nesmiernej obetavosti, nasadenia a energie urobiť pre tento svet viac, ako sa očakávalo," povedal o laureátoch predseda PSK Peter Chudík. Podľa jeho slov verejné uznanie patrí držiteľom cien za ich celoživotnú prácu a úspechy, ktoré prekračujú hranice regiónu i Slovenska. Medzi doterajších laureátov Ceny PSK patria napríklad Michal Kováč, prvý prezident Slovenskej republiky, Prešovská univerzita, diecézny biskup František Tondra a iní.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použíť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore  alebo na Google Play .

Príspevky, které odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM