ireporter

ŽIVÝ BETLEHÉM v Corbera de Llobregat: Zábery nakrútil Daniel Imriška

ŽIVÝ BETLEHÉM v Corbera de Llobregat: Zábery nakrútil Daniel Imriška

10.12.2019 – Katarína Korcová

Živý Betlehém v Corbera de Llobregat je kultúrnym dedičstvom Katalánska. Príbeh bol prvý krát stvárnený 24. decembra 1964. Pozrite si zábery, ktoré zaznamenal iReportér Daniel Imriška.

Živý Betlehém v Corbera de Llobregat je príbehom narodenia Ježiša Krista. Jedná sa o nehmotné kultúrne dedičstvo Katalánska. Do projektu sú zapojené až tri generácie účinkujúcich. Všetci spolupracujú nezištne a obetujú viac ako dvadsať nocí počas najchladnejšej časti roka, aby mohli návštevníci prežiť tie najkrajšie Vianoce. Viac ako 200 hercov a nádherné prostredie vytvára neopakovateľnú atmosféru a kultúrny i duchovný zážitok. Text evanjelia je obohatený o prózu a ľudovú poéziu. Zvláštnosťou je, že diváci sú tí, ktorí sa pohybujú a putujú. Okruh je dlhý asi 700 metrov a je možné vidieť rôzne scény predstavujúce život v Nazarete a typické katalánske výjavy na statkoch a v štvrtiach.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použíť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore  alebo na Google Play .

Príspevky, které odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM