ireporter

NA LETISKU BOLERÁZ SA USKUTOČNIL ZLET ČESKOSLOVENSKÝCH LIETADIEL

NA LETISKU BOLERÁZ SA USKUTOČNIL ZLET ČESKOSLOVENSKÝCH LIETADIEL

24.06.2018 – Katarína Korcová

Na letisku Boleráz neďaleko Trnavy sa pri príležitosti 100. výročia československého letectva konal zlet československých lietadiel. Video z podujatia poslal do spravodajstva Marián Nomilner.

Pri príležitosti 100.výročia československého letectva sa na letisku Boleráz pri Trnave uskutočnil zlet československých lietadiel. Podujatia sa zúčastnil rekordný počet 87 československých lietadiel značiek Aero, Avia, Letov či Zlín vyrobených od roku 1940. Na Slovensko priletelo aj legendárne lietadlo Lockheed Electra L10A, ktorým v prvej polovici 20. storočia lietal známy podnikateľ Ján Antonín Baťa. Prekvapením dňa bol prelet vládneho Airbudu A319  spolu s lietadlom typu Fokker 100. Zlet československých lietadiel pôvodne vznikol ako neformálne stretnutie leteckých fanúšikov, z ktorého vzniklo podujatie pravidelne sa schádzajúcich pilotov na strojoch vyrobených v bývalom Československu od roku 1940. Na Slovensku sa táto udalosť konala po prvýkrát. Pozrite si video od Mariána Nomilnera.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použíť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore  alebo na Google Play .

Príspevky, které odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

 

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM