ireporter

RTVS odvysielala ďalšie zábery od iReportérov v Ranných správach RTVS

RTVS odvysielala ďalšie zábery od iReportérov v Ranných správach RTVS

17.07.2021 – Katarína Korcová

Nakrúcajte zaujímavosti z vášho okolia a zábery pošlite do spravodajstva prostredníctvom aplikácie iReportér. Pozrite si zostrih najzaujímavejších videí za uplynulý týždeň.

A sú tu najzaujímavejšie videá od našich iReportérov z uplynulého týždňa. Dnes si pozrieme zábery zo žatvy a letných festivalov. Poďme sa na ne pozrieť.

iReportérka Miroslava Mattová poslala krásne zábery, na ktorých zachytila rozkvitnutú levanduľu a rôzny hmyz, čmeliaky, včely, motýle...

Pod vedením kaplána Štefana Gago sa konala krátka procesia po svätej omši pri súsoší sv. Cyrila a Metoda na medzinárodnej križovatke v Komárne. Video poslal iReportér Jozef Černek.

Dedinka na južnom Slovensku neďaleko Komárna Horná Zlatná nemá svoj kostol, poštu a dokonca ani krčmu. Žije tu len 50 obyvateľov. Koná se tu ale najmenší festival na Slovensku, na ktorom pravidelne vystupuje folklórny súbor Slovenskí rebeli. Vystúpenie zachytil opäť iReportér Jozef Černek.

Divadelný súbor Na skok z Raslavíc vystúpil na festivale Leto v Kulturparku v Košiciach. Ochotnícky súbor v šarišskom nárečí predviedol klasickú divadelnú hru Tri Sestry od Antona Pavloviča Čechova. Predstavenie zaznamenal iReportér Roman Artim.

iReportér Ján Margeta nakrútil štart pretekov na Kráľovu hoľu. Běžalo sa 5 a pol kilometra z obce Šumiac. Najrýchlejší závodník bol na vrchole Kráľovej hole za 40 minút.

Vyšné Ružbachy sú známe svojím travertinovým jazierkom Kráter s priemerom 20 metrov a hĺbkou asi 3 metre. Je najväčší svojho druhu na Slovensku. Minerálna voda vyteká z jazierka a vytvára vodopád – ktorý nakrútila iReportérka Estera Lukačková.

Horúce letné dni skôr lákajú k vode, ale pre poľnohospodárov je to čas na zber úrody. Na poli na Zemplíne nakrúcal iReportér Ladislav Ondila.

Žatvu v Plechoticiach v okrese Trebišov nakrútila reportérka Monika Nováková.

Krásne časozberné video zachytávajúce východ slnka v Bardejove poslal iReportér Samuel Kendra. Pokochajte sa. Za všetky videá ďakujeme. Do redakcie ich môžete posielať cez aplikáciu iReportér. Tie najlepšie zaradíme do vysielania.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použiť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

 

 

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM