ireporter

RTVS odvysielala ďalšie zábery od iReportérov v Ranných správach RTVS

RTVS odvysielala ďalšie zábery od iReportérov v Ranných správach RTVS

20.07.2021 – Katarína Korcová

Nakrúcajte zaujímavosti z vášho okolia a zábery pošlite do spravodajstva prostredníctvom aplikácie iReportér. Pozrite si zostrih najzaujímavejších videí za uplynulý týždeň.

A sú tu najzaujímavejšie videá od našich iReportérov z uplynulého týždňa. Do redakcie dorazili zábery veľkého krupobitia, ale uvidíte i skrotenú líšku a festival na Spišskom hrade. Poďme sa na to pozrieť.

Na týchto záberoch vidíte prietrž mračien vo Vranove na Topľou. Lialo ako šialené – dodal autor videa iReportér Gregor Haščák.

To iReportér Marian Michalov poslal zábery obrovských krúp, ktoré popadali pri prudkom daždi vo Vyšnom Opátskom v Košiciach.

Prudké búrky zasiahli i okolie Bratislavy. Potvrzuje to video od iReportéra Pavla Titurusa.

Tento prekrásny pohľad na Vysoké Tatry a hrebeň Nízkych Tatier nakrútil z Kráľovej Hole iReportér Ján Margeta.

Zaujímavé zábery na oblak, ktorému sa hovorí stratus je len ťažko odlíšiteľný od hmly. Zaznamenal ho nad Rajeckou dolinou iReportér Ján Očko.

iReportér Blažej Štrba nakrútil líšku a k záberom napísal: Človek by neveril, či je to skutočná líška, čo aportuje, alebo či je to príbeh skrotenej líšky z Malého princa.

Na obed priletel na sidliskový balkón motýľ vidlochvost. Rozpätie jeho krídel môže byť až 6 centimetrov. Nakrúcal iReportér Dimitrie Ristič.

Hlavnou potravou stehlíka konôpku sú semiačka rastlín, no ako vidíme na videu od iReportérky Estery Lukačkovej, dve samičky si radi pochutnajú aj na suchom ihličí.

V Trebišove vystavujú 8. div sveta. Vo Vlastivednom múzeu môžete vidieť postavu z Terakotovej armády z hrobky čínského cisára Čchin Š chuang-ti. Video poslal iReportér Patrik Hutman.

Na Spišskom hrade vystúpili legendy slovenskej populárnej hudby. Koncert Pavla Hammela, Beáty Dubasovej, Vašo Patejdla a Janka Lehotského nakrútil iReportér Martin Kokavec. 

V obci Častá se odohrala prehliadka leteckých modelov. Zábery vrcholnej modelárskej akrobacie poslal do redakcie iReportér Matej Weisz.

Toto prekrásne večerné nebeské divadlo pripravilo slniečko pri svojom západe v Bratislave. Zábery nakrútila iReportérka Silvia Mináriková.

Za všetky videá ďakujeme. Do redakcie ich môžete posielať cez aplikáciu iReportér. Tie najlepšie zaradíme do vysielania.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použiť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

 

 

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM