ireporter

RTVS odvysielala ďalšie zábery od iReportérov v Ranných správach RTVS

RTVS odvysielala ďalšie zábery od iReportérov v Ranných správach RTVS

14.02.2022 – Katarína Korcová

Nakrúcajte zaujímavosti z vášho okolia a zábery pošlite do spravodajstva prostredníctvom aplikácie iReportér. Pozrite si zostrih najzaujímavejších videí za uplynulý týždeň

A teraz sa poďme pozrieť na videá, ktoré nám poslali naši iReportéri. Silný vietor zasiahol naše hory, ale i ďaleký ostrov Mauricius. Môžete sa pripojiť i vy – stiahnite si aplikáciu iReportér a posielajte videá k nám do televízie. Tie najlepšie odvysielame. Poďme sa na to pozrieť.

Kombinácia snehu a vetra uzavrela cestu zo Štrby do Šuňavy a vyhnala ťažkú techniku do terénu. iReportérka Tina Adamcová nabáda, že je potrebné byť opatrný.

Zo zaplávy snehu dokážu mať radosť nielen deti, ale i psy. Dokazuje to video iReportéra Andreja Schvantnera.

A poriadna zima je zase výzvou pre vrtkých otužilcov. Takto sa do vody ponárajú tatranskí ľado-borci. Video poslala iReportérka Monika Vdovjaková.

Zima dokazuje, že je potrebné ju brať vážne. Takáto silná biela víchrica sa prehnala obcou Štrba pod Tatrami. Nakrúcala iReportérka Martina Zemková.

Ani cesta medzi obcou Šumiac a Kráľovou hoľou nebola kvôli silnému vetru a snehu prívetivá. Video poslal iReportér Ján Margeta.

A takto to vyzeralo pri výstrahe stupňa 3 pre silný vietor na móle v  Dechtároch na Liptovskej Mare. Na videu iReportéra Jána Dlutka je očividné, že Liptovská Mara je pokrytá ľadom.

Dole pod horami pri Dunaji v obci Hamuliakovo padali krúpy. Na mieste bola iReportérka Alexandra Mikéciová.

V Spojenej škole v Novej Dubnici je deň odovzdávania výpisov polročného hodnotenia zároveň dom sviatku patróna školy sv. Jána Bosca. Svätej omše sa kvôli opatreniam mohla zúčastniť iba jedna trieda. Video nakrútil iReportér Daniel Imriška.

Počasie sužuje nielen Slovensko, ale i ďaleký ostrov Mauricius. IReportér Jozef Maťaše zaznamenal, ako cyklón Batsirai len tesne míňa ostrov.

Časozberné video zachytávajíce oblačnosť v okolí Lomnického štítu pri rýchlosti vetra okolo 50 kilometrov za hodinu poslala iReportérka Estera Lukačková. Za videá ďakujeme. Môžete ich posielať i Vy prostredníctvom aplikácie iReportér z Vášho mobilného telefónu. Tie najlepšie radi odvysielame.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použiť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

 

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM