ireporter

RTVS odvysielala ďalšie zábery od iReportérov v Ranných správach RTVS

RTVS odvysielala ďalšie zábery od iReportérov v Ranných správach RTVS

07.11.2022 – Katarína Korcová

Nakrúcajte zaujímavosti z vášho okolia a zábery pošlite do spravodajstva prostredníctvom aplikácie iReportér. Pozrite si zostrih najzaujímavejších videí za uplynulý týždeň.

Začiatok novembra tradične venujeme spomienke na našich blízkych zosnulých. Na cintoríny sa vydali i naši iReportéri. Poďme sa pozrieť na videá, ktoré nám posielate cez aplikáciu iReportér RTVS.

iReportér Pavel Hajko nakrúcal na  cintoríne na Popradskom plese, kde si ľudia spomenuli na priateľov, ktorí sa nevrátili z milovaných hôr…

Pohľad na kvetmi vyzdobené a svetelnými lampášmi vysvietené hroby hovoria jasnou rečou... Takto to vyzeralo v predvečer Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých na cintoríne na Kamennej ceste v Trnave, kde bol i iReportér Marián Nomilner.

Aj iReportér Radoslav Babjarčík zdokumentoval, ako v tieto dni chodíme na cintoríny páliť sviečky a modliť sa za zosnulých. Takto to vyzeralo po zotmení na cintoríne v Nižných Ružbachoch.

Braňo Miklošovič nakrúcal na Národnom cintoríne v Martine. Nájdete tu hroby osobností slovenského kultúrneho a politického života.

Vo Veľkom Bieli sa konal tradičný Hasičský lampiónový helloweenský sprievod v maskách. Zúčastnilo sa ho takmer 300 nadšencov. Bol medzi nimi i iReportér Vladimír Vraník.

Medzi nami sú aj takí, ktorí si vedia jesenné obdobie užiť do sýtosti. Takto si výhľady na Vysoké Tatry užíva psík iReportérky Martiny Zemkovej Sunny.

A takto vyzerá liptovská krajina pod Kriváňom z konského chrbta. Video poslal iReportér Ivan Uhrin.

iReportér Viliam Mečár nakrútil slovenskýc krajanov v Kanade. Zaznamenal vystúpenie detského súboru Sláviček v Slovenskom kostole ve Vancuveri. Prosíme iReportérov, aby svoje videá nakrúcali na šírku. V televízii to vyzerá lepšie.

Plavecký kurz žiakov Zakladnej školy na Golianovej ulici v Nitre nakrútila iReportérka Dominika Mihalovičová.

Krásnu inverznú oblačnosť v Malej Fatre nakrútila iReportérka Silvia Mináriková Za všetky videá od našich iReportérov ďakujeme. Svoje zábery môžete posielať i vy cez mobilnú aplikáciu iReportér RTVS. Tie najlepšie radi odysielame v televízii.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použiť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

 

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM