ireporter

RTVS odvysielala ďalšie zábery od iReportérov v Ranných správach RTVS

RTVS odvysielala ďalšie zábery od iReportérov v Ranných správach RTVS

03.12.2022 – Katarína Korcová

Nakrúcajte zaujímavosti z vášho okolia a zábery pošlite do spravodajstva prostredníctvom aplikácie iReportér. Pozrite si zostrih najzaujímavejších videí za uplynulý týždeň.

Krásna slovenská zimná krajina tento týždeň  dominovala videám, ktoré nám posielajú naši iRepotéri. Poďme se pozrieť na zábery, ktoré nám posielate prostredníctvom aplikácie iReportér RTVS. 

Vianoce sú za dverami a s nimi prichádza adventný čas. U iReportéra Marián Hrnčiara tak ako i v mnohých ďalších príbytkoch je už nazdobený krásny adventní veniec.

Cencúle už zdobia strechy vo Vyšných Ružbachoch. Snehová nádielka, slniečko a zmena teplôt podľa svedectva iReportéra Radoslava Babjarčíka vytvára tieto krásne ľadové výtvory.

Tradičný Ondrejovský jarmok usporiadali na strednej pedagogickej škole v Trenčíne. Návštevníci mali možnos ochutnať skvelé jídlo a zakúpiť si vianočné ozdoby. Dokonca mali možnosť zúčastniť sa aj divadelného predstavenia. Výťažok z akcie bol určený na dobročinné účely.

V Trnave na Prednádraží sa uskutočnil cyklistický sviatok. Na pretekárskej dráhe sa stretli cyklisti z rôznych krajín Európy, aby súťažili o Slovenský pohár v cyklokrose a tiež o body do slovenského i svetového rebríčka cyklokrosu. Nakrúcal iReportér Marián Nomilner.

“Každý, kto vidí smrť, nech pamätá na život“. To je hlavná myšlienka výstavy MEMENTO VITAE, ktorá v breznianskom klube Bombura prezentuje vybranú tvorbu Juliany Matiovej a Nikoly Hľadajovej a Dominiky Škorvánekovej. Video poslal iReportér Jaro Karak.

V Pohorelskej Maši vytvoril mráz v potôčiku krásne ľadové dielo. Nakrútil ho iReportér Miroslav Gandžala.

V skoré ráno vystúpil iReportér Ján Margeta na vrch Skalička na Horehroní.

A takýto krásny pohľad z Popradu na Vysoké Tatry zachytila iReportérka Estera Lukačková.

A v horách na Štrbskom plese už môžete vidieť pravú zimnú rozprávku. Krásy zimnej prírody si užívala iReportérka Martina Zemková.

Popradské pleso a prvý sneh nakrútil iReportér Branislav Bielik. Za všetky videá od našich iReportérov ďakujeme. Svoje zábey môžete posielať i vy cez mobilnú aplikáciu iReportér RTVS. Tie najlepšie radi odvysielame v televízii.

Ako nám video poslať

K dispozícii máte naše stránky IReportéra, kde vpravo hore stačí kliknúť na nahrať video cez web. Samostatne Vás to navedie, ako video nahrať. Môžete použiť aj aplikácie pre smartphony, ktoré si stiahnete na AppStore alebo na Google Play .

Príspevky, ktoré odvysiela RTVS, by mali spĺňať isté kritériá. Zostavili sme pre vás niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré dostanú Vaše video do spravodajstva RTVS!

•    Ak sa vo vašom okolí deje niečo zaujímavé, nakrúcajte! Hodnota príspevkov stúpa práve vďaka jeho unikátnemu obsahu,
•    Nakrúcajte na šírku,
•    Vaše zariadenie na nakrúcanie sa snažte udržať čo najviac v pokoji. Zabudnite na prudké pohyby,
•    Pokiaľ je nevyhnutnou súčasťou videa zvuk, skontrolujte hlasitosť.

 

STAŇ SA DIVÁCKYM REPORTÉROM RTVS

CHCEM SA STAŤ REPORTÉROM